Psychiatr vysvětlil, proč lidé těžce snáší omezení. Mladí jsou prý rozmazlení

Omezení zaváděná v souvislosti s epidemií koronaviru na řadu lidí dopadají negativně. Někteří z nich jen stěží snáší uzavírání sportovních a kulturních akcí nebo restrikce zavádějící maximální počty lidí na určitých místech. Psychiatr Radkin Honzák se domnívá, že to je proto, že jsou lidé rozmazlení.

Radkin Honzák
doporučujeme

Generace kolem pětadvaceti let podle něj není až tak ukotvená. "Zvykli si nemít příliš mnoho překážek a mít celou spoustu nejen svých potřeb, ale i svých přání splněných lusknutím prstů," řekl Českému rozhlasu.

Takoví lidé jsou podle něj nejvíce deprivovaní. "Jsou na tom daleko hůř než naše generace. Tedy pokud to nejsou lidé, kteří zůstali izolováni v různých zařízeních, kam za nimi nikdo nesměl," dodal.

Podle něj je důležité si uvědomit, že člověk nemůže mít všechno. "Jmenuje se to frustrační tolerance a ta by se měla pěstovat u dětí od malička. Že ne všecko, na co si ukáže, musí okamžitě mít," dodal.

Má ale pochopení pro ty, kteří situaci nenesou nejlépe, a odkazuje je na telefonické linky důvěry. "Nakonec spousta lidí komunikovalo a komunikuje na sociálních sítích, kde jsou to tak napůl pohádky a napůl fantazie, co si tam o sobě povídají. To se zatím nezrušilo, takže si myslím, že této pseudokomunikace je stále dost," dodal.

Lidé podle něj byli zvyklí, že budou mít přísun pozitivních podnětů a že si budou užívat, s tím je ale konec. "Bude ještě větší konec, protože až to zasáhne ekonomiku, tak ten nezřízený blahobyt, který tady byl, vezme za své. Bude více chudoby i více skutečného trápení," obává se.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Většina Čechů je navzdory covidu se svým životem spokojena, ukázal průzkum

30.10.2020 18:15 Se svým životem jsou spokojeny dvě třetiny Čechů. Nespokojeno je zhruba deset procent lidí a…

Pardubice prosí rodiče, aby neposílali děti do mateřských škol

30.10.2020 17:47 Město Pardubice požádalo rodiče předškolních dětí, aby je pokud možno přestali dávat do mateřských…

Hejnová a Česká pošta uzavřely smír ve sporu o známku

30.10.2020 08:40 Atletka Zuzana Hejnová a Česká pošta uzavřely smír ve sporu, který se týkal známky vydané k…

Musíte při zákazu nočního vycházení ven? Noste dokument, který váš pobyt…

29.10.2020 22:00 Aktualizováno Vybíjejí si na nich vztek. Strážníci v metropoli se po vyhlášení dalších vládních restrikcí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama