Soudce Kydalka neuspěl s ústavní stížností proti důtce, podal ji pozdě

Stížnost soudce Kamila Kydalky proti důtce za výroky o okolnostech amnestijního rozhodnutí bývalého prezidenta Václava Klause byla podaná po zákonné lhůtě. Ústavní soud ji proto odmítl jako opožděnou, zjistila dnes ČTK z databáze usnesení. Kydalka lhůtu nestihl o jediný den.

Přidejte svůj názor 1 komentář

soudy
doporučujeme

Kárný senát Nejvyššího správního soudu rozhodoval v listopadu 2018. Pochybení spatřoval v části rozhovoru pro Seznam Zprávy, kde Kydalka obecně hovořil o možnosti, že si aboliční část amnestijního rozhodnutí, tedy zastavení vleklých trestních stíhání, někdo objednal a zaplatil.

Kydalka se vyhlášení rozhodnutí kárného senátu neúčastnil a verdikt si vyzvedl na poště 5. dubna 2019. Poté měl dva měsíce na podání stížnosti.

"Vzhledem k faktu, že ústavní stížnost byla Ústavnímu soudu doručena prostřednictvím datové schránky až dne 6. 6. 2019 v 16:20:02 a byla též k tomuto datu datována, nemá Ústavní soud pochyb o tom, že tato ústavní stížnost byla podána opožděně," stojí v usnesení.

Kydalka už před tím čelil kárné žalobě kvůli tomu, jak vstoupil do debat kolem komunálních voleb v obci u Prahy. Senát ho v roce 2015 uznal vinným, žádný postih mu neuložil. Jako dostatečný trest hodnotil samotné projednání kárné žaloby.

Letos v lednu kárný senát snížil Kydalkovi plat o deset procent na jeden rok. Dopustil se průtahů v deseti trestních spisech. Postih je tak mírnější, než navrhovala kárná žaloba. Ne všechny průtahy lze klást plně za vinu Kydalkovi, který má dlouhodobé zdravotní potíže.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V ostravském domově pro seniory se objevila nákaza COVID-19

31.03.2020 14:07 Aktualizováno V ostravském Domově pro seniory Iris se u pracovnice přímé péče potvrdila nákaza COVID-19. Dnes to…

"Guru Jára" uznán vinným z dalších šesti znásilnění, kauza zdaleka nekončí

31.03.2020 12:49 Krajský soud ve Zlíně dnes uznal Jaroslava Dobeše alias gurua Járu a jeho spolupracovnici Barboru…

Ve svatoanenské nemocnici v Brně zemřela žena s koronavirem

31.03.2020 10:43 Aktualizováno Ve Fakultní nemocnici u svaté Anny v Brně dnes ráno zemřela pacientka nakažená novým koronavirem.…

Soud odmítl návrh, který měl vrátit otcům právo být u porodu. Liga…

31.03.2020 08:59 Městský soud v Praze v pondělí odmítl návrh na zrušení mimořádného opatření, kterým ministerstvo…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama