Technoparty na Benešovsku pokračuje. Počet účastníků vzrostl, místní si stěžují

U Hlaváčkovy Lhoty na Benešovsku dnes pokračuje technoparty. Počet účastníků se od sobotního večera zvýšil zhruba o sto na přibližně 900. Obyvatelé okolních obcí si stěžovali na rušení nočního klidu, policisté kvůli tomu přijali čtyři oznámení. Během noci policie odhalila čtyři řidiče pod vlivem návykových látek, uvedla dnes v tiskové zprávě policejní mluvčí Lucie Nováková.

Ilustrační foto
doporučujeme

Podle informací ČTK měla hudební produkce skončit dnes v poledne. Po 12:30 ale podle Novákové stále část hudebních aparatur hrála. Některé jiné jsou vypnuté.

Organizátor akci pořádá na soukromém pozemku se souhlasem vlastníka. "V této chvíli je na místě přibližně 900 účastníků. Během noci policisté zkontrolovali 79 osob a 55 řidičů vozidel. Čtyři řidiči byli pod vlivem návykových látek," uvedla Nováková.

Policie místo konání technoparty i okolí i dnes monitoruje pomocí vrtulníku a dronu. "Ani v nočních hodinách nedošlo k vážnějšímu narušení veřejného pořádku," uvedla Nováková. Policie podle ní nadále spolupracuje s krajskými hygieniky, pořadateli i starostkou.

"Během dne se policisté zaměří především na důsledné kontroly odjíždějících účastníků a policisté antikonfliktního týmu budou prostřednictvím letáků upozorňovat návštěvníky technoparty na nulovou toleranci alkoholu či jiných návykových látek při řízení vozidla," uvedla mluvčí.

Česká televize (ČT) dnes uvedla, že technoparty se rozšířila i na okolní pozemky, jejichž majitelé s užitím pro technoparty nesouhlasili. Podle televize je možné, že vlastníci okolních pozemků budou požadovat náhradu škody. Technoparty měla podle ČT původně trvat až do pondělí, kvůli sporům s místními obyvateli ale skončí již dnes. "Ruší to samozřejmě občany, není to nic milého. Nevěděli jsme o této akci dopředu, nikdo nás neupozornil, že by něco takového tady mělo proběhnout," řekla pro Českou televizi Lenka Sladkovská, starostka obce Ješetice, pod kterou Hlaváčkova Lhota spadá.

Příznivci techna na louku u Hlaváčkovy Lhoty přijeli v pátek večer. Policie původně v pátek hlídala louku v Blažimi na Benešovsku, kde se technoparty konala loni. Blažim se nachází zhruba 30 kilometrů od Hlaváčkovy Lhoty, kam se technaři nakonec skutečně sjeli. Podle Novákové do Blažimi nikdo nepřijel.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na koupališti v Hejnicích se topila žena, zachránili ji "first respondeři"

09.08.2020 15:06 Na přírodním koupališti v Hejnicích na Liberecku se dnes kolem poledne topila třiapadesátiletá žena…

Schillerová přijela do Bohumína. Pozůstalí a zranění po požáru dostanou…

09.08.2020 14:08 Aktualizováno Moravskoslezský kraj dá pozůstalým po tragickém požáru v Bohumíně na Karvinsku 100.000 korun,…

V Bohumíně vzniklo pietní místo, lidé zapalují svíčky

09.08.2020 13:58 Improvizované pietní místo vzniklo dnes proti domu v Nerudově ulici v Bohumíně na Karvinsku, kde v…

Potápěči našli v Sázavě těla utonulých mladíků, byla několik set metrů od…

09.08.2020 13:46 Aktualizováno Policisté dnes našli v řece Sázavě na Kutnohorsku těla dvou mladíků, po nichž od čtvrtka pátrali.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama