Únik plynu v Praze. Část silnice byla uzavřena, 20 lidí evakuováno z restaurace

Kvůli úniku plynu musela být dnes po poledni zhruba na dvě hodiny uzavřena jedna z hlavních cest v pražském Suchdole. Plyn se rychle rozptyloval a v okolí nebyly zaznamenány nebezpečné koncentrace plynu, také nebyla nutná větší evakuace lidí. Vyplývá to z informací pražských hasičů a policie.

Hasiči
doporučujeme

Únik plynu se objevil kolem poledne v Internacionální ulici. Silnice byla kvůli tomu v obou směrech uzavřena v úseku mezi křižovatkami s Kamýckou a Stehlíkovou ulicí. Policisté na twitteru uvedli, že bylo evakuováno 20 lidí z blízké restaurace.

Podle mluvčí hasičů odešlo několik lidí z prostor kolem místa úniku plynu ještě před příjezdem hasičů a větší evakuace nutná nebyla.

Hasiči prováděli kontrolní měření v okolních domech, ale nikde se neobjevily nebezpečné koncentrace plynu. Pomohlo k tomu podle mluvčí pražských hasičů Kateřiny Suchánské i počasí. "Je bezvětří, takže plyn stoupá nahoru a nekumuluje se," řekla ČTK. Únik plynu se podařilo zastavit před 14:00 a provoz na Internacionální ulici byl obnoven.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pandemie je nápor na psychiku. V Česku přibylo lidí s úzkostí a depresemi,…

06.08.2020 08:18 V době koronavirové nákazy v Česku přibylo lidí s nejméně středně těžkými depresemi a úzkostí. Na…

Ukrajina zařadila ČR a SR do červené koronavirové zóny

05.08.2020 22:00 Aktualizováno Ukrajinské ministerstvo zdravotnictví zařadilo do tzv. červené zóny s nepříznivou koronavirovou…

Výbuch v Bejrútu mohla způsobit i malá část chemikálie, říká český vědec

05.08.2020 15:21 Rozsah úterního výbuchu v libanonské metropoli Bejrútu mohla způsobit i malá část z 2750 tun…

Matka vyhodila dítě z okna a pak za ním skočila, soud jí snížil trest

05.08.2020 14:21 Aktualizováno Mladé ženě, která v Českých Budějovicích vyhodila z okna svého dvouletého syna a vyskočila za ním,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama