Úžasné charisma, provázel nás celý život. Byli jsme na místě rozloučení s Gottem

REPORTÁŽ - Česko se loučí se zpěvákem Karlem Gottem, který zemřel po boji s těžkou nemocí v úterý 1. října. EuroZprávy.cz se dnes ráno vydaly na místo posledního rozloučení na pražském Žofíně, kam mají namířeno desítky tisíc lidí ze všech koutů České republiky i ze zahraničí.

Přidejte svůj názor 110 komentářů

Lidé se přicházejí poklonit Karlu Gottovi na Žofín
doporučujeme

Už před osmou ranní je cestou na místo znát, že pro Česko nejde o obyčejný pátek. Kromě lidí, kteří jedou do práce či školy, totiž metrem cestují i lidé s kyticemi v rukou. Mají namířeno na Žofín, kde se dnes od 8 ráno mohou rozloučit s legendárním zpěvákem Karlem Gottem, který nás opustil v úterý 1. října.

Po půl osmé se dostávám na místo, konkrétně na křížení mostu Legií a Masarykova nábřeží u Národního divadla. Zde potkávám muže, který se s Mistrem přijel rozloučit z Poděbrad. „Jsem tu od čtvrt na šest,“ přiznává. První nadšenci začali frontu tvořit už včera večer. Respondent z východočeského lázeňského města tou dobou odhaduje, že čekáním stráví přinejmenším ještě hodinu.

Vydávám se po mostě proti směru fronty, která se mezitím začíná hýbat. Pořadatelé nejspíš začali pouštět lidi dovnitř, ačkoliv ještě není osm hodin. Na bezproblémový průběh dohlížejí rovněž záchranáři a policisté. U druhého konce mostu potkávám postarší manželský pár z Prahy.

„Láska bláznivá,“ odpovídá Gottova fanynka na můj dotaz, která z Mistrových písní je její nejoblíbenější, zatímco její muž prozradil, že ve frontě čekají od sedmi ráno. Je 7:50 a fronta sahá až na Janáčkovo nábřeží.

Tou dobou přichází na konec fronty starší dáma z Prahy. O nejoblíbenější písni z Gottova repeortáru se nejprve bavit nechce, raději přichází s osobní vzpomínkou. Mnohonásobného Zlatého slavíka potkala před desítkami let v Bílé Labuti, kde pracovala. „Měl úžasné charisma, je škoda, že odešel. Jeho písně mě provázely celý můj život,“ posteskne si.

Nakonec přijde řeč na Gottův poslední hit, duet Srdce nehasnou s dcerou Charlotte Ellou, který pro ně napsal Richard Krajčo. „Nejkrásnější píseň,“ přitakává důchodkyně, která skladbu vnímala jako zpěvákovo loučení s fanoušky, ale především s rodinou. I ta dnes na Žofíně stoprocentně zazní, rozloučení totiž doprovází Gottovy písně.

Od Andělu, který dělí jen pár stovek metrů od Bertramky, kde Gott s rodinou žil, každou chvíli proudí na konec fronty další desítky lidí toužících se rozloučit s legendárním zpěvákem. Možnost mají minimálně do desáté hodiny večerní.

Loading...
Vstupte do diskuze (110)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Demonstrace na podporu ČT, u Sněmovny se sešlo asi 100 lidí

17.10.2019 18:21 Asi stovka lidí dnes v podvečer na pražském Malostranském náměstí demonstrovala za podporu…

Tragický konec pátrání: 73letý houbař na Prostějovsku byl nalezen mrtvý

17.10.2019 17:51 Aktualizováno Tragicky skončilo pátrání po třiasedmdesátiletém houbaři z Olomouce, který se ve středu ztratil…

Kolik je v Česku bezdomovců? Na ulicí žijí i děti, ukázalo sčítání

17.10.2019 17:10 Aktualizováno V Česku žilo na jaře letošního roku 23.830 bezdomovců, z toho 2600 bylo mladších 18 let. Nejvíce…

Jan Kraus kárá Čechy: Karel Gott zemřel a vy ho kádrujete? Tak to tedy ne

17.10.2019 17:09 Aktualizováno Moderátor Jan Kraus ve své středeční show promluvil o smrti Karla Gotta. Místo osobní vzpomínky ale…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama