V ulicích Prahy budou na Silvestra stovky policistů, po 21:00 platí zákaz vycházení

Poslední den letošního roku budou na pořádek a dodržování vládních protiepidemických opatření v Praze dohlížet stovky policistů. Budou také kontrolovat nová pravidla upravující používání pyrotechniky na území hlavního města. Na webu policie to dnes uvedla mluvčí Violeta Siřišťová. Na Silvestra bude v ulicích metropole i dvojnásobný počet strážníků oproti minulým letem.

Ilustrační foto
doporučujeme

V Česku bude i poslední den v roce platit zákaz vycházení po 21:00 a pití alkoholu na veřejnosti. Musí být zavřeny restaurace, provozovny služeb a obchody s výjimkou prodeje základních potřeb. "V případě zjištění porušení nařízení policisté občany a návštěvníky Prahy upozorní na porušení nařízení a nutnost jejich dodržování," uvedla Siřišťová.

"Taktéž upozorňujeme občany, že v letošním roce došlo k úpravě používání pyrotechniky na území hlavního města Prahy," dodala mluvčí. Nová vyhláška značně omezuje počet míst, kde budou moci lidé odpalovat petardy. Od 1. prosince platí zákaz používat pyrotechniku mimo jiné v centru města, v okolí domovů pro seniory, v přírodních parcích, v okolí vodních toků a okolí zoologické zahrady v Troji, útulků pro zvířata a veterinárních pohotovostí.

Policisté také doporučují používat pouze schválené výrobky, pozorně si přečíst návod k použití a dodržovat zásady pro bezpečnou manipulaci se zábavní pyrotechnikou.

Na kontrolu nové vyhlášky a mimořádných krizových opatření pak bude kromě policistů dohlížet 300 strážníků. Další členové městské policie budou plnit ostatní úkoly. Hasičů bude na Silvestra a Nový rok sloužit přes 200. Očekávají, že budou vyjíždět k případům, které souvisí s neodborným odpalováním pyrotechniky při novoročních oslavách, méně než loni.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Svaz vinařů: Na víno se kvóta pro obchody nevztahuje

22.01.2021 15:38 Kvóta na podíl českých potravin ve velkých obchodech by pro tuzemské vinaře byla problém, podle…

Unie: Otevření bazénů s podmínkou testů může být šancí i rizikem

22.01.2021 15:03 Někteří provozovatelé bazénů otevřou své bazény s podmínkou negativních testů na covid-19 pro…

TOP ženami roku 2020 jsou Prokopová, Pešková, Zažímalová

22.01.2021 12:20 V anketě TOP ženy Česka roku 2020 zvítězily Radka Prokopová, Daniela Pešková a Eva Zažímalová.…

V Česku se znovu objevila ptačí chřipka, měly ji labutě

21.01.2021 18:00 V Česku se po necelém roce znovu objevila ptačí chřipka. Zatím je potvrzená u dvou uhynulých labutí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama