Zemřel František Filip (†90), režíroval Chalupáře nebo Cirkus Humberto

Českou kinematografii dnes zasáhla velice smutná zpráva. Ve věku 90 let zemřel režisér František Filip, který stojí za mnoha nesmrtelnými seriály. Natočil například Chalupáře nebo Cirkus Humberto.

František Filip
doporučujeme

Informaci o úmrtí Františka Filipa (†90) přinesl prostřednictvím svého twitterového profilu novinář a moderátor Událostí ČT Michal Kubal. Kulaté narozeniny oslavil režisér 26. prosince.

Filip začal s natáčením dokumentárních filmů už během studií na FAMU počátkem 50. let minulého století. Tou dobou také navázal spolupráci s televizí, která pro něj byla naprosto zásadní. 

Právě práce pro ni totiž rodáka z Písku proslavila. V jeho filmografii se vyjímají seriály Tři chlapi v chalupě, F. L. Věk, Byl jednou jeden dům, Chalupáři, Dobrá Voda nebo Cirkus Humberto. 

Filipova práce nebyla oceňována pouze diváky, ale také odborníky. V březnu 2018 obdržel Cenu Thálie za šíření divadelního umění v televizi.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čechy čeká v Polsku bez testu či oočkování povinná karanténa

24.02.2021 17:13 Cestující přijíždějící do Polska z České republiky a Slovenska čeká od soboty karanténa, pokud…

Výbuch v Ostravě: V pětipatrovém domě hořelo, několik zraněných

24.02.2021 15:59 Aktualizováno Po ranní explozi a požáru v pětipatrovém domě v Ostravě-Hrabůvce záchranáři ošetřili šest lidí.…

Baťa: Do velikosti bot při on-line nákupu se netrefí třetina lidí

23.02.2021 16:13 Do správné velikosti bot při nákupu na internetu se podle statistik společnosti Baťa netrefí…

Otevření obchodů by bylo rizikové, vyvolalo by to nákupní šílenství,…

22.02.2021 17:02 Aktualizováno Diskuse o otevření prodejen není za současné epidemické situace podle Asociace českého tradičního…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama