Boeing zastavil dodávky svých letadel 787 Dreamliner

Americký výrobce letecké techniky Boeing zastavil dodávky svých letadel 787 Dreamliner. S odvoláním na informované zdroje to dnes uvedl ekonomický list The Wall Street Journal (WSJ). Americký Federální úřad pro letectví (FAA) si podle nich vyžádal více informací o tom, jak se chce výrobce vypořádat s dříve zjištěnými nedostatky v kvalitě.

Eurozpravy.cz

List připomněl, že kvůli problémům ve výrobě už dodávky stroje stály pět měsíců. Zatím není jasné, na jak dlouho se přerušení dodávek prodlouží. Mluvčí Boeingu uvedl, že společnost jedná transparentně a včas předá regulátorům informace, které se vztahují k zatím nedodaným letadlům 787. Zpoždění dodávek se patrně odrazí na finanční situaci Boeingu, protože zákazníci většinu peněz platí zpravidla až po dodání stroje.

Úřad FAA zahájil prověrku výroby letadel Dreamliner loni a zvýšil i kontrolu výroby letounů 737 MAX. Co se týče prvního z uvedených strojů, úřad si nedávno vyžádal více informací o metodě řešení problémů kvality, kterou Boeing navrhuje. Systém spočívá v cílených kontrolách provedených na novém letadle a opírá se o statistickou analýzu dat.

Dokud Boeing neuspokojí požadavky úřadu FAA, regulátor výrobce žádá, aby prováděl na strojích široce pojaté kontroly, které jsou náročnější z hlediska času i práce, uvedly zdroje.

Mnoho nedostatků se týká miniaturních mezer v místech, kde se propojují části trupu letadla. Objevily se ale i další problémy, které se týkají například horizontálního stabilizátoru na ocasu stroje. Zmíněné mezery mohou vést k předčasné únavě materiálu a rozsáhlým opravám.

Témata: EZ

Air France musela opět rušit lety do Moskvy, nedostala povolení od úřadů

31.05.2021 16:12 Francouzské aerolinky Air France musely znovu zrušit lety z Paříže do Moskvy a zpět, plánované na…

Smartwings podaly u insolvenčního soudu návrh na soudní reorganizaci ČSA

28.05.2021 18:25 Letecká společnost Smartwings podala u insolvenčního soudu návrh na soudní reorganizaci své dceřiné…

RegioJet dnes odstartuje vlakové spojení do Chorvatska. Do Splitu je…

28.05.2021 08:14 Z pražského hlavního nádraží dnes odpoledne vyjede první vlakový spoj RegioJet do Chorvatska.…

České dráhy v červnu opět posílí dálkové vlaky doma i do zahraničí

18.05.2021 12:12 Aktualizováno České dráhy během června postupně obnoví další dálkové vlaky. Dopravu posílí například opět mezi…

Související:

Právě se děje