Obří investice: Nexen rozjíždí výrobu u Žatce, jde o jeho první továrnu v Evropě

Jihokorejský výrobce pneumatik Nexen Tire zahajuje dnes provoz továrny v průmyslové zóně Triangle u Žatce. Od května vyrábí ve zkušebním provozu. Plánovaná produkce je 11 milionů pneumatik ročně.

Letní pneumatiky
doporučujeme

Nexen otvírá první továrnu v Evropě. Zároveň jde o třetí největší investici v České republice z těch, které zprostředkovala agentura CzechInvest. Výstavbu podpořila i vláda, firmě přislíbila investiční pobídku. Celková investice bude po dokončení druhé etapy 829 milionů eur (přes 21 miliard korun).

Výrobce pneumatik zaměstnává nyní přes 700 lidí, do budoucna má nabídnout až 1500 pracovních míst. Hlavním cílem stavby továrny je zvýšit dostupnost výrobků Nexen v celém regionu. Z českého závodu budou vozit kamiony pneumatiky hlavně do západní Evropy.

Společnost Nexen Tire Corporation byla založena v roce 1942 jako Heung-A Tire Company. V roce 1991 se přejmenovala na Woosung Tire a v roce 2000 na Nexen Tire. Firma v roce 1956 vyrobila první pneumatiku na Korejském poloostrově. V roce 2005 otevřela pobočku v USA, čímž zahájila celosvětovou expanzi.

Sídlo firmy je v jihokorejském Jangsanu a hlavním městě Soulu. Má čtyři výrobní závody, dva v Koreji, jeden v Číně a nejnovější v ČR u Žatce.

Nexen se zaměřuje na výrobu pneumatik pro osobní automobily, lehká užitková vozidla (LUV) a sportovně užitková vozidla (SUV). Firma v současnosti vyváží pneumatiky do 120 zemí světa.

Pneumatiky Nexen používá jako originální komponenty pro některé modely řada automobilek včetně Škody Auto a korejských značek Hyundai a Kia, které mají továrny v Česku a na Slovensku. Nexen uvádí, že je jako původní vybavení používají například i Porsche, Fiat, Renault, Volkswagen a SEAT.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vyšší daně pro bohaté, navrhuje Schillerová. Pravicová opozice je striktně…

07.08.2020 17:13 Aktualizováno Piráti podporují snížení zdanění práce, zachovali by solidární přirážku vzhledem k nastavení…

ČTÚ dnes zahájil tendr na kmitočty pro rychlé mobilní sítě 5G

07.08.2020 16:42 Český telekomunikační úřad (ČTÚ) dnes zahájil výběrové řízení, ve kterém formou elektronické aukce…

Schillerová chce měnit daně. Systém by se měl hlavně zjednodušit, reagují…

07.08.2020 16:02 Daňoví odborníci by v souvislosti se zrušením superhrubé mzdy a případným zavedením progresivního…

Češi při výběru mobilu nezohledňují podporu 5G sítě, ukázal průzkum

07.08.2020 14:53 Češi při výběru telefonu nezohledňují, zda podporuje nejnovější generaci mobilních sítí 5G.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama