Obří investice: Nexen rozjíždí výrobu u Žatce, jde o jeho první továrnu v Evropě

Jihokorejský výrobce pneumatik Nexen Tire zahajuje dnes provoz továrny v průmyslové zóně Triangle u Žatce. Od května vyrábí ve zkušebním provozu. Plánovaná produkce je 11 milionů pneumatik ročně.

Přidejte svůj názor

Letní pneumatiky
doporučujeme

Nexen otvírá první továrnu v Evropě. Zároveň jde o třetí největší investici v České republice z těch, které zprostředkovala agentura CzechInvest. Výstavbu podpořila i vláda, firmě přislíbila investiční pobídku. Celková investice bude po dokončení druhé etapy 829 milionů eur (přes 21 miliard korun).

Výrobce pneumatik zaměstnává nyní přes 700 lidí, do budoucna má nabídnout až 1500 pracovních míst. Hlavním cílem stavby továrny je zvýšit dostupnost výrobků Nexen v celém regionu. Z českého závodu budou vozit kamiony pneumatiky hlavně do západní Evropy.

Společnost Nexen Tire Corporation byla založena v roce 1942 jako Heung-A Tire Company. V roce 1991 se přejmenovala na Woosung Tire a v roce 2000 na Nexen Tire. Firma v roce 1956 vyrobila první pneumatiku na Korejském poloostrově. V roce 2005 otevřela pobočku v USA, čímž zahájila celosvětovou expanzi.

Sídlo firmy je v jihokorejském Jangsanu a hlavním městě Soulu. Má čtyři výrobní závody, dva v Koreji, jeden v Číně a nejnovější v ČR u Žatce.

Nexen se zaměřuje na výrobu pneumatik pro osobní automobily, lehká užitková vozidla (LUV) a sportovně užitková vozidla (SUV). Firma v současnosti vyváží pneumatiky do 120 zemí světa.

Pneumatiky Nexen používá jako originální komponenty pro některé modely řada automobilek včetně Škody Auto a korejských značek Hyundai a Kia, které mají továrny v Česku a na Slovensku. Nexen uvádí, že je jako původní vybavení používají například i Porsche, Fiat, Renault, Volkswagen a SEAT.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Odbory a podnikatelé podpořili státní rozpočet, učitelům by přidali víc

16.09.2019 14:03 Odbory a zaměstnavatelé podpořili dnes návrh státního rozpočtu na příští rok. Nesouhlasí ale s…

Konec šroubování cen? Za poslední měsíc došlo k obratu, ukazují nová čísla

16.09.2019 10:11 Ceny v průmyslu stouply v srpnu meziročně o 2,1 procenta, tedy stejným tempem jako v červenci. Šlo…

ČEPS vzrostl zisk na 2,3 miliardy. Pokračuje modernizace přenosové soustavy

16.09.2019 09:45 Provozovateli energetické přenosové soustavy ČEPS vzrostl v prvním pololetí letošního roku…

Státní rozpočet je na KRIZI špatně připraven, varuje NKÚ

15.09.2019 06:40 Státní rozpočet je na případnou ekonomickou recesi připraven ještě hůře, než tomu bylo před deseti…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama