Zájem seniorů o nákup ve vyhrazeném čase trvá, tvrdí prodejci

Senioři k nákupům podle potravinářských řetězců nadále hojně využívají pro ně vyhrazené nákupní hodiny mezi 08:00 a 10:00. S porušením se prodejci setkávají spíše ojediněle, lidé si neuvědomí, že je právě daný čas. Někteří lidé se také domnívají, že vymezená doba již neplatí. Uvedli to zástupci řetězců na dotaz ČTK.

Opatření obchodních domů proti Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
doporučujeme

V prodejnách Tesco lidé nad 65 let využívají vyhrazený čas především ve všední dny. O víkendu je jejich zájem výrazně menší. "Po postupném uvolňování se řada zákazníků mylně domnívá, že nákupní čas vyhrazený pro seniory už neplatí a až u vstupu se dozví, že v tento čas nakupovat nemohou. Stále toto nařízení dodržujeme a dohlížíme na to, aby nikdo, kdo nespadá do uvedené skupiny, která má vyhrazené nakupování, nebyl na prodejní ploše," řekl mluvčí společnosti Tesco Václav Koukolíček.

Srovnatelnou návštěvnost hypermarketů s předchozími týdny v čase pro seniory sleduje Globus. Podle mluvčí společnosti Lutfii Volfové je to zpravidla nejnižší vytíženost v rámci celého dne. "Zákazníci si pomalu zvykli, že je to standard u všech prodejců, a proto dochází k menšímu počtu nedorozumění u vchodů, díky čemuž není nutný tak velký počet pracovníku Security. I tak ale aktivní kontrola probíhá bez omezení po celou dobu," uvedla.

Senioři ve vymezené hodiny chodí nakupovat také do prodejen Kaufland. Od zavedení řetězec nezaznamenal podle mluvčí společnosti Renaty Maierl žádné změny. Mladší ročníky podle ní v tuto dobu přicházejí jen výjimečně. "Vnímáme, že se opatření v současné době ve společnosti již určitým způsobem ustálilo," řekla

Stálý zájem seniorů o nákupy mezi 08:00 a 10:00 a spíše ještě jeho nárůst sledují v obchodech Penny, uvedl jejich mluvčí Tomáš Kubík. Zákazníci se podle něj chovají disciplinovaně, nařízení respektují.

Vláda nákupní dobu pro seniory nechává dále v platnosti, přestože o jejím zrušení na pondělním jednání diskutovala. Mimořádné opatření ministerstva zdravotnictví z 23. března stanovilo, že do maloobchodních prodejen potravin, hygienického zboží, kosmetiky a jiného drogistického zboží, s prodejní plochou nad 500 metrů čtverečních, mají od 08:00 do 10:00 povolen vstup jen lidé nad 65 let, včetně doprovodu, držitelé průkazů ZTP/P nad 50 let, rovněž s doprovodem a pracovníci pečovatelských služeb. Prodejny menší než 500 metrů čtverečních musejí zákazníky spadající do rizikové skupiny obsloužit přednostně.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Češi těžce pociťují dopad pandemie: Téměř polovina lidí musela sáhnout do…

28.09.2020 10:53 První vlna koronavirové pandemie a související omezení v návaznosti na nouzový stav se podepsaly na…

Výrobci autodílů Schlote-Automotive se loni dařilo, zisk vzrostl na 9,7…

28.09.2020 09:52 Uherskohradišťskému výrobci automobilových dílů Schlote-Automotive Czech loni meziročně vzrostl…

České stavebnictví si mezi státy EU polepšilo. Výsledek je přesto…

28.09.2020 09:39 České stavebnictví bylo v letošním prvním pololetí s meziročním poklesem o 4,6 procenta mezi 26…

Lesy ČR jsou v pololetí ve ztrátě 480 milionů. Kvůli kůrovci a nízkým…

28.09.2020 09:35 Státní podnik Lesy České republiky (LČR) vykázal v prvním pololetí kvůli kůrovci a nízkým cenám…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama