Čerstvým dodávkám z farem se daří i za koronaviru

Podnikání jen kvete švýcarské společnosti, která se specializuje na dodávku čerstvých potravin z farem. V době poznamenané nebezpečím nákazy koronavirem a omezeními dopravy a pohybu totiž přicházejí opatrní zákazníci stále více na chuť nakupování po internetu, píše agentura Reuters.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Švýcarsko, soused tvrdě postižené Itálie, zavedlo hraniční kontroly, vyzvalo lidi, ať zůstávají doma, a při největší mobilizaci od druhé světové války povolalo zálohy armádních zdravotnických jednotek, aby pomohly ohroženému systému zdravotnictví.

Celkový počet potvrzených případů koronaviru ve Švýcarsku a Lichtenštejnsku vzrostl na 3888, 33 lidí zemřelo, uvedly ve čtvrtek zdravotnické úřady.

Doručovací službu Farmy se sklady ve městě Prilly u Lausanne a v Curychu zaplavily objednávky na dodání regionálních potravin a bioproduktů. Firma nabízí ovoce, zeleninu, maso, ryby a květiny, informuje Reuters.

"Od poloviny února až do dneška jsme zaznamenali velmi silný nárůst objednávek. Poptávka se prakticky ztrojnásobila, zejména poptávka po suchých výrobcích, které lze uskladnit ve spíži. U nich odbyt vzrostl asi o 450 procent," řekla mluvčí Farmy Chiara Eckenschwillerová.

V jednom skladu pracovníci Farmy, s ochrannými rouškami a v rukavicích, naplnili dodávkové sáčky zeleninou a ovocem a ještě na obrazovkách zkontrolovali podrobnosti objednávky, než je přendali do přepravek určených k naložení do dodávkových vozidel.

Mnozí zákazníci ve Švýcarsku jsou zvyklí nakupovat potraviny na farmářských trzích, kterou jsou nyní zakázány. Místní farmáře ale chtějí podporovat dál, a tak to teď dělají objednávkami u doručovací firmy.

"Dělám to poprvé, hlavně kvůli koronaviru, protože už nejsou žádné trhy, ale chtěla jsem podpořit naše zemědělce a také mít místní produkty," řekla Chiara Caccivoová. Pokládá za důležité udržet místní výrobce.

Službu Farmy zásobují místní lidé, od farmářů přes řezníky po sýraře.

"Za poslední tři týdny nám vzrostly tržby, minulý týden se prakticky zdvojnásobily. Nestíhám, protože lidé nemohou normálně nakupovat. Trhy ve městech jsou zakázané," řekl Gilles Roch, majitel farmy "Le Domaine des Biolettes".

"Dělám si starosti, velké starosti o naše finance, o naše zaměstnance, o přežití našich společností. Investoval jsem do našich prodejen spoustu peněz v době, kdy fungovaly velmi dobře. Možná jsme byli trochu blázniví, ale teď si myslím, že se musíme vrátit zpátky k základům," říká majitel cukrárny a čokoládovny v Lausanne Christian Boillat, který také patří k dodavatelům Farmy.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Řetězec Aldi si v Itálii objednal speciální vlaky, do Německa vezou tuny…

03.04.2020 07:47 Německý diskontní řetězec Aldi si objednal několik speciálních vlaků, aby jimi z Itálie do spolkové…

Italský průmysl drtivě odnese epidemii koronaviru, naznačují odhady

02.04.2020 17:21 Italský průmysl se v březnu propadl oproti předchozímu měsíci o 16,6 procenta - nejvíce od roku…

Česká opatření pro pendlery způsobují problémy firmám v Bavorsku

02.04.2020 15:26 Aktualizováno Vážné komplikace mnoha bavorským firmám způsobují zpřísněná opatření, k nimž Česká republika…

Noční můra zakladatelů eura se může zhmotnit v Itálii, píše agentura…

02.04.2020 09:36 Dvacet let po zavedení eura se jedna z hlavních obav jeho zakladatelů zhmotňuje ve třetí největší…

Související:

Právě se děje

Další zprávy