Firma Lego se zmátořila. Masivně se přesouvá na internet, tržby rostou

Provozní zisk dánského výrobce hraček Lego se v prvním pololetí kvůli investicím snížil o 16 procent na 3,5 miliardy dánských korun (12,2 miliardy Kč). Tržby však rostly díky zájmu o modely superhrdinů a padouchů z marvelovské filmové série Avengers. Oznámila to společnost v dnešním prohlášení.

film LEGO® příběh 2
doporučujeme

Tržby za leden až červen stouply o čtyři procenta na 14,8 miliardy dánských korun. V místních měnách se zvýšily o dvě procenta. Legu tržby opět začaly růst loni poté, co firma v roce 2017 zažila nečekané přerušení předchozí po deset let trvající každoroční expanze o více než deset procent.

Firmě se nyní podařilo zvýšit podíl na velkých trzích. V Číně zaznamenala procentní růst v dvouciferných hodnotách, v USA a západní Evropě pak jednociferný.

Firma proto pokračuje v investicích, které jí mají pomoci k oživení výkonu. Masivně se přesouvá na internet a do nových obchodů, jejichž návštěva má být pro zákazníky zážitkem.

Lego verze postav z marvelovské série Avengers, jako jsou Captain America, Iron Man a Thanos, patřily v prvním pololetí k nejprodávanějším. K růstu přispěly také produkty na téma Hvězdných válek a starší stavebnice firmy, jako Technic a City.

Navzdory přesunu k internetovému prodeji plánuje firma do konce letošního roku otevřít v Číně 35 obchodů. Celkem by jich zde měla mít více než 140 a po celém světě téměř 600.

"Nemůžete říci, že fyzická zkušenost není potřeba jen proto, že se více nakupuje po internetu," řekl generální ředitel Niels Christiansen. Zdůraznil, že pro děti je důležité zkusit si nové produkty v obchodech, zvlášť v zemích jako je Čína, napsala agentura Reuters.

Firma Lego je známá hlavně svými barevnými plastovými stavebnicemi. Společnost založil v roce 1932 Ole Kirk Christiansen. Firmu pojmenoval podle dánských slov "leg godt", což znamená "hezky si hrajte". Christiansenové jsou nyní nejbohatší dánskou rodinou a společnost Lego patří mezi největší výrobce hraček na světě.

Jeden z výrobních závodů společnosti Lego je v Kladně, provoz zahájil v roce 2000. V kladenském závodě se stavebnice dekorují, kompletují se menší díly a balí. Další výrobní závody má firma v Dánsku, Maďarsku, Mexiku a Číně.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nezaměstnanost na Slovensku v srpnu poprvé od začátku roku klesla

16.09.2020 13:17 Míra nezaměstnanosti na Slovensku se v srpnu podle ministra sociálních věcí Milana Krajniaka…

Evropské ekonomiky se plně nezotaví před rokem 2022, uvedl šéf ESM

15.09.2020 16:40 Evropské ekonomiky se pravděpodobně nevrátí dříve než v roce 2022 na úrovně z období před příchodem…

Akcie Royal Mail už Křetínskému vynesly 93 milionů liber

14.09.2020 11:46 Podnikatel Daniel Křetínský nákupem akcií britské pošty Royal Mail už vydělal 93,1 milionu liber (2…

Británie podepsala s Japonskem obrysy obchodní dohody. Historický okamžik,…

11.09.2020 13:44 Británie vyjednala s Japonskem základní obrysy obchodní dohody. Britská ministryně pro mezinárodní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama