Firma Lego se zmátořila. Masivně se přesouvá na internet, tržby rostou

Provozní zisk dánského výrobce hraček Lego se v prvním pololetí kvůli investicím snížil o 16 procent na 3,5 miliardy dánských korun (12,2 miliardy Kč). Tržby však rostly díky zájmu o modely superhrdinů a padouchů z marvelovské filmové série Avengers. Oznámila to společnost v dnešním prohlášení.

Přidejte svůj názor

film LEGO® příběh 2
doporučujeme

Tržby za leden až červen stouply o čtyři procenta na 14,8 miliardy dánských korun. V místních měnách se zvýšily o dvě procenta. Legu tržby opět začaly růst loni poté, co firma v roce 2017 zažila nečekané přerušení předchozí po deset let trvající každoroční expanze o více než deset procent.

Firmě se nyní podařilo zvýšit podíl na velkých trzích. V Číně zaznamenala procentní růst v dvouciferných hodnotách, v USA a západní Evropě pak jednociferný.

Firma proto pokračuje v investicích, které jí mají pomoci k oživení výkonu. Masivně se přesouvá na internet a do nových obchodů, jejichž návštěva má být pro zákazníky zážitkem.

Lego verze postav z marvelovské série Avengers, jako jsou Captain America, Iron Man a Thanos, patřily v prvním pololetí k nejprodávanějším. K růstu přispěly také produkty na téma Hvězdných válek a starší stavebnice firmy, jako Technic a City.

Navzdory přesunu k internetovému prodeji plánuje firma do konce letošního roku otevřít v Číně 35 obchodů. Celkem by jich zde měla mít více než 140 a po celém světě téměř 600.

"Nemůžete říci, že fyzická zkušenost není potřeba jen proto, že se více nakupuje po internetu," řekl generální ředitel Niels Christiansen. Zdůraznil, že pro děti je důležité zkusit si nové produkty v obchodech, zvlášť v zemích jako je Čína, napsala agentura Reuters.

Firma Lego je známá hlavně svými barevnými plastovými stavebnicemi. Společnost založil v roce 1932 Ole Kirk Christiansen. Firmu pojmenoval podle dánských slov "leg godt", což znamená "hezky si hrajte". Christiansenové jsou nyní nejbohatší dánskou rodinou a společnost Lego patří mezi největší výrobce hraček na světě.

Jeden z výrobních závodů společnosti Lego je v Kladně, provoz zahájil v roce 2000. V kladenském závodě se stavebnice dekorují, kompletují se menší díly a balí. Další výrobní závody má firma v Dánsku, Maďarsku, Mexiku a Číně.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

600 tisíc lidí na holičkách? Cestovce Thomas Cook hrozí kolaps, žádá vládu…

21.09.2019 10:34 Zadlužená britská cestovní kancelář Thomas Cook, která patří k největším na světě, požádala o pomoc…

Google chystá další expanzi v EU, do datových center investuje tři…

20.09.2019 12:56 Americká společnost Gogole plánuje v příštích dvou letech investovat do expanze svých datových…

Nezaměstnanost na Slovensku je blízko historického minima, firmy …

20.09.2019 12:48 Míra nezaměstnanosti na Slovensku se letos v srpnu opět nezměnila. Stejně jako v předchozích dvou…

Slovensko sníží sazbu DPH na další potraviny. Co bude levnější?

19.09.2019 13:39 Slovensko rozšíří seznam potravin, na které se bude vztahovat nižší sazba daně z přidané hodnoty …

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama