Změna v Deutsche Bank: Do dozorčí rady míří bývalý vicekancléř Sigmar Gabriel

Největší německá bankovní společnost Deutsche Bank jmenovala do své dozorčí rady bývalého německého vicekancléře a šéfa německých sociálních demokratů (SPD) Sigmara Gabriela. Oznámila to firma. Gabriel přitom tuto banku v minulosti kritizoval s tím, že její podnikatelské aktivity jsou do značné míry založeny na spekulacích.

Přidejte svůj názor

Sigmar Gabriel, ilustrační fotografie
doporučujeme

Deutsche Bank v posledních letech čelila řadě ztrát a skandálů, které ji přiměly k rozsáhlé restrukturalizaci. Podnik se nyní snaží zlepšit své vztahy se spolkovou vládou. Podle jednoho z akcionářů by Gabrielovo jmenování mohlo pomoci napravit poškozenou image banky, napsala agentura Reuters.

Společnosti Deutsche Bank se loni nepodařilo dohodnout na fúzi s největším domácím konkurentem Commerzbank. Firma následně představila restrukturalizační plány, které zahrnují uzavření některých aktivit a zrušení 18.000 pracovních míst.

"Deutsche Bank má jako jedna z nejdůležitějších finančních institucí v Evropě možnost a povinnost pomáhat při vytváření budoucnosti německé a evropské ekonomiky. Chci se na tom podílet," uvedl Gabriel v reakci na své jmenování do dozorčí rady.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Evropské akcie prohlubují propad, trh se obává globální recese

28.02.2020 20:21 Aktualizováno Akcie na evropských trzích prohlubují pokles, jejich hlavní index odepisuje další zhruba tři…

Dieselgate: Volkswagen se dohodl s majiteli dieselů, odškodné ho vyjde na…

28.02.2020 15:30 Aktualizováno Automobilka Volkswagen se překvapivě dohodla s německými majiteli naftových aut na odškodném. Kvůli…

V Německu překvapivě ubylo lidí bez práce, nezaměstnanost je nejnižší od…

28.02.2020 11:18 V Německu v únoru překvapivě ubylo lidí bez práce, jejich počet se snížil zhruba o 10.000 na 2,26…

Ekonomická nálada v eurozóně se zlepšila více, než se čekalo

27.02.2020 13:16 Ekonomická nálada v eurozóně se v únoru zlepšila více, než se čekalo. Navzdory šíření koronaviru…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama