Podnikatelem roku 2022 se stal zakladatel Rockaway Capital Havrlant

Titul EY Podnikatel roku 2022 získal zakladatel investiční skupiny Rockaway Capital Jakub Havrlant. Porota ocenila zejména jeho snahu vytvářet svými aktivitami dlouhodobou hodnotu a celospolečenský přínos včetně udržitelného přístupu k podnikání. 

Vítěze dnes představila poradenská firma EY, která soutěž v Česku pořádala potřiadvacáté. Havrlant bude reprezentovat Česko v celosvětovém finále soutěže, které se uskuteční v červnu v Monte Carlu.

O udělení ceny Havrlantovi rozhodla devítičlenná porota složená převážně z vítězů z posledních let. Havrlanta ocenili jako zakladatele investiční společnosti zaměřené na rozvoj digitální ekonomiky a největšího internetového obchodního domu s celoevropským záběrem. Do portfolia Rockaway Capital patří například Invia Group, Heureka.cz, Košík.cz, Euromedia Group nebo start-up Productboard. Má za sebou i několik prodejů, jako například Mall Group polské společnosti Allegro. Porotci také vyzdvihli Havrlantovy investice do digitálních start-upů prostřednictvím Rockaway Ventures Fund.

"Jakub Havrlant je příkladem podnikatele, v němž se snoubí odvážná vize se silným tahem na branku. Stačilo mu deset let na vybudování investiční skupiny celoevropského významu s řadou úspěšných značek. Jsem si jistá, že bude v celosvětovém finále soutěže EY Podnikatel roku v Monte Carlu vítězům z ostatních zemí velmi silným soupeřem," řekla vedoucí partnerka EY Česká republika Martina Kneiflová.

Organizátoři soutěže dnes vyhlásili i vítěze dalších kategorií. Technologickými podnikateli roku 2022 se stali Marek Vašíček a Otakar Šuffner ze společnosti FTMO, která je platformou pro obchodování na finančních trzích. Cenu pro začínající podnikatele získali Linda Šejdová a Tomáš Zahradník ze společnosti Snuggs, která vyrábí menstruační kalhotky.

Ocenění Společensky prospěšný podnikatel, kterou EY uděluje od roku 2006, získal za loňský rok Martin Loučka z Centra paliativní péče. Cenu České televize - Podnikatelský přínos kultuře a umění získal Radek Hegmon ze společnosti Egoé. Čtenáři MF Dnes a iDnes.cz vybírali nejlepší podnikatelský příběh, zvítězili u nich Karel Šimánek a Tomáš Hubínek ze společnosti BigHub.

V předchozím ročníku se stal podnikatelem roku zakladatel a výkonný ředitel společnosti Rohlik Group Tomáš Čupr. V minulosti titul obdrželi třeba majitel společnosti na výrobu 3D tiskáren Prusa Research Josef Průša, Eduard Kučera z Avastu nebo šéf dopravní společnosti Student Agency Radim Jančura.

podnikatel roku Jakub Havrlant Rockaway Capital

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

Fotbal, ilustrační fotografie.

Euro 2024: Na úvod fotbalového ME domácí Němci deklasovali Skoty 5:1

Lepší začátek evropského šampionátu si domácí německá fotbalová reprezentace nemohla přát. V úvodním zápase turnaje si poradila s neškodnými Skoty, kterým nepomohla ani mohutná fanouškovská podpora v Mnichově. Do karet Němcům hrál i fakt, že od konce prvního poločasu hráli Skotové o deseti lidech. Po prvním poločase už prohrávali 0:3, přičemž ve druhém poločase inkasovali další dvě branky. Ostrované si udělali radost jedinou brankou, která byla navíc ještě vlastní, když se nešťastně trefil Rüdiger. Byla to však jediná kaňka na bezchybném německém výkonu.

před 5 hodinami

Paul Rusesabagina

Hrdina Hotelu Rwanda slaví sedmdesátiny. Poslední roky ale protrpěl

Rwandou před třiceti lety zmítalo násilí, které připravilo o život stovky tisíc lidí. Kulaté sedmdesáté narozeniny slaví v sobotu 15. června muž, který během genocidy zachránil 1 268 lidských životů. Paul Rusesabagina je bývalý hotelový manažer, jehož činy byly mezinárodně oceněny. V posledních letech se však v rodné zemi stal terčem vládnoucích struktur. 

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

Peter Pellegrini je novým slovenským prezidentem.

Slovensko má nového prezidenta. Pellegrini složil slib a ujal se funkce

Slovensko má nového prezidenta. Peter Pellegrini v sobotu po poledni během slavnostní schůze parlamentu v budově Slovenské filharmonie v Bratislavě složil slib do rukou předsedy ústavního soudu a ujal se funkce, ve které nahradil končící prezidentku Zuzanu Čaputovou. Program inaugurace bude pokračovat v odpoledních hodinách. 

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

před 11 hodinami

Ursula von der Leyenová, předsedkyně Evropské komise

Bude von der Leyenová nadále v čele EK? Frakcím vadí jedna věc

Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová si musí spočítat, koho v Evropském parlamentu požádá o podporu v jejím úsilí o obhajobu postu. Její domovská Evropská lidová strana ji jistě podpoří, socialisté ale mohou z této podpory ustoupit. Leyenové totiž nevadí spolupráce s pravicovou italskou premiérkou Giorgií Meloniovou, což je pro levicové S&D zcela logicky nemyslitelné. Variantou tak je podpora Zelených, programy EPP a této frakce ale nemohou být odlišnější. 

před 12 hodinami

Slovensko čeká velký den. Čaputová končí, nastupuje Pellegrini

Po více než dvou měsících od vyhlášení výsledků voleb přichází velký den pro Slovensko. Po pěti letech dnes skončí ve funkci hlavy státu Zuzana Čaputová, novým prezidentem se stane Peter Pellegrini. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy