Nahrávací společnost Warner Music chce na burzu, podala žádost o nabídku akcií

Společnost Warner Music Group, která je třetí největší nahrávací společností na světě, podala ve Spojených státech žádost o primární veřejnou nabídku akcií (IPO). Na burzu by firma chtěla vstoupit v letošním roce, zatím ale není jasné, kolik akcií chce nabídnout a kdy přesně, informovala agentura Reuters.

Přidejte svůj názor

Burza NYSE v New Yorku
doporučujeme

Společnost podala žádost o nabídku akcií v hodnotě 100 milionů dolarů (2,3 miliardy Kč). Tato částka je pouze indikativní, používá se k výpočtu poplatků a může se ještě změnit.

Majitelem Warner Music je investiční skupina Access Industries miliardáře Lena Blavatnika. Ta koupila Warner v roce 2011 zhruba za 3,3 miliardy USD. Pozice nahrávacích společností se od té doby výrazně zlepšila díky nárůstu předplatitelských služeb, jako je Spotify nebo Apple Music, které jim pomohly vykompenzovat ztráty způsobené pirátstvím.

Firma v žádosti pro americkou Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC) uvedla, že chce mít dvě třídy akcií. Akcie třídy A budou mít každá jeden hlas, u akcií třídy B to bude 20 hlasů na jednu akcii.

Warner Music je podle podílu na trhu třetí největší nahrávací společností na světě za Universal Music Group a Sony Music Entertainment. Mezi její umělce patří Ed Sheeran, Bruno Mars, Madonna či Metallica.

V minulém fiskálním roce, který skončil v září 2019, firma vykázala zisk 258 milionů USD a výnosy 4,48 miliardy USD. Nedávno oznámila, že za říjen až prosinec zvýšila čistý zisk o 42 procent na 122 milionů USD. Podle analytiků by hodnota podniku mohla činit šest miliard USD.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čína odkládá největší automobilový veletrh, kvůli epidemii Covid-19

18.02.2020 11:14 Čína z obav před novým koronavirem posune na neurčito největší automobilový veletrh v zemi.…

Čína ustupuje. Od cel osvobodí dalších 696 výrobků dovážených z USA

18.02.2020 10:35 Čína osvobodí od cel dalších 696 výrobků dovážených ze Spojených států, včetně klíčových…

Kvůli koronaviru nebudou iPhony? Apple přiznal vážné potíže

18.02.2020 10:06 Americká technologická společnost Apple kvůli dopadům koronaviru nesplní výhled tržeb na druhé…

Jeff Bezos zachraňuje Zemi. Na boj s klimatickými změnami dá miliardy

18.02.2020 07:59 Zakladatel a šéf společnosti Amazon Jeff Bezos poskytne na boj s klimatickými změnami deset miliard…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama