Třicetidenní zákaz letů do USA už platí i pro Británii a Irsko

Z Británie a Irska se nesmí třicet dní létat do Spojených států. O půlnoci washingtonského času (5:00 SEČ) začal platit zákaz vydaný v souvislosti s šířením nového typu koronaviru. Už od soboty platí třicetidenní zákaz letů do USA pro cizince z 26 evropských zemí, které jsou členy schegenského prostoru volného pohybu, tedy i z Česka.

Přidejte svůj názor

British Airways, ilustrační fotografie
doporučujeme

Americký prezident Donald Trump minulý týden oznámil, že zakáže lety z 26 evropských zemí. Výjimku udělil pouze Británii a Irsku a zdůvodnil to tím, že mají epidemii pod kontrolou. O víkendu nicméně Bílý dům rozšířil zákaz i na oba státy na Britských ostrovech a dodal, že šíření koronaviru přestaly zvládat, informoval server listu The Telegraph.

Na Američany, osoby s trvalým pobytem v USA a jejich příbuzné se zákaz nevztahuje. Z Británie a Irska se mohou nadále vracet, musí se ale následně podrobit zdravotní prohlídce a poté strávit dva týdny v izolaci. Vracet se občané a rezidenti do Spojených států mohou ovšem jen skrz třináct vybraných letišť. Na nich v posledních dnech panoval podle agentury DPA kvůli náporu navrátilců chaos.

Evropská unie Washington za jednostranné rozhodnutí zakázat lety kritizovala. Trump později prohlásil, že kvůli šíření koronaviru musel jednat rychle, a proto s evropskými partnery opatření nekonzultoval.

Očekává se, že nařízení americké vlády ještě více poškodí aerolinky, které se už teď potýkají s prudkým poklesem zájmu o létání. Ve snaze ušetřit letecké společnosti zavádějí drastická úsporná opatření.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Globální ekonomika klesne, země budou chtít úvěry, uvedl MMF

27.03.2020 20:15 Aktualizováno Globální ekonomika v letošním roce kvůli globální pandemii nemoci COVID-19 klesne a mimořádně…

OECD: Každý měsíc karantény sníží růst HDP o dva procentní body

27.03.2020 14:37 Každý měsíc, který hospodářsky silné země stráví v karanténě, povede ke snížení ročního hrubého…

Vláda USA by mohla převzít podíly v aerolinkách, navrhuje Trump

27.03.2020 08:28 V aerolinkách, kterým hrozí v důsledku pandemie koronaviru krach, by americká vláda mohla převzít…

Trumpovi a byznysmenům uniká, co hrozí ekonomice během pandemie, tvrdí…

26.03.2020 00:01 NÁZOR - "Jako ekonom jsem normálně nadšen, když prezidenti či další přední politici zdůrazňují…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama