Twitter vyzval zaměstnance, aby kvůli koronaviru pracovali z domu

Společnost Twitter vyzvala své zaměstnance po celém světě, aby v zájmu boje proti šíření nového koronaviru pracovali z domova. Opatření oznámila v pondělí večer v příspěvku na firemním blogu s tím, že pro pracovníky v asijských pobočkách bude "home office" povinností. Provozovatel populární sociální sítě má podle agentury Bloomberg globálně skoro 5000 zaměstnanců.

Přidejte svůj názor

Sociální síť Twitter
doporučujeme

"Počínaje dneškem (pondělí) důrazně doporučujeme zaměstnancům v celém světě, aby pracovali z domu, pokud mají tuto možnost," uvedla na oficiálním webu šéfka personálního oddělení Twitteru Jennifer Christieová. O den dříve oznámila, že společnost pozastavuje veškeré služební cesty a akce, které pro ni nejsou "kritické".

Mezinárodní pohyb svých zaměstnanců kvůli epidemii koronaviru omezila i řada jiných amerických společností, další včetně Facebooku a Googlu zase odložily nebo zrušily plánované konference. Pondělní krok Twitteru ale zachází dál než opatření většiny amerických firem a kopíruje spíše reakce těch asijských na šíření nákazy, píše Bloomberg.

"Naším cílem je snížit pravděpodobnost šíření COVID-19 (nemoci, kterou koronavirus způsobuje) jak u nás, tak ve světě kolem nás. (...) Byť je to pro nás velká změna, již nějakou dobu se posouváme k rozptýlenější a dálkové pracovní síle," napsala Christieová.

Twitter na konci loňského roku globálně zaměstnával více než 4800 lidí. Povinně nyní budou muset pracovat ze svých domovů pracovníci poboček v Hongkongu, Japonsku a Jižní Koreji, což je prý částečně důsledek "vládních omezení".

Zpravodajská společnost BBC informovala, že "home office" na dnešek mají nařízený také pracovníci evropské centrály Googlu v Dublinu. Internetový gigant prý testuje tuto variantu pro případ rozsáhlejší nákazy koronavirem v Irsku, přičemž ve středu se zase většina z 8000 tamních zaměstnanců vrátí na svá pracoviště.

Nový typ koronaviru se objevil na přelomu roku v čínském velkoměstě Wu-chan, následně se rozšířil do desítek zemí světa a nakazilo se jím už více než 90.000 lidí. Virus způsobuje nemoc označovanou zkratkou COVID-19, která se projevuje podobně jako běžná chřipka, zejména u starších lidí ale může způsobit i vážné dýchací potíže. Na infekci už ve světě zemřelo přes 3000 osob.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ekonomika USA by mohla pociťovat dopady koronaviru mnoho let

02.06.2020 09:53 Ekonomika Spojených států by mohla pociťovat negativní dopady nynější koronavirové krize zhruba…

Automobilce Hyundai v květnu meziročně klesl odbyt, byl ale vyšší než v…

01.06.2020 12:19 Celosvětový odbyt jihokorejské automobilky Hyundai Motor se v květnu kvůli koronavirové krizi…

Prestižní americké deníky krizi odolávají. NYT a WSJ nabírají zaměstnance

01.06.2020 10:11 Předním americkým deníkům The Wall Street Journal (WSJ) a The New York Times (NYT) přibývají v…

Křetínský chce vpadnout do USA? Bloomberg zmonitoroval plány miliardáře

01.06.2020 09:48 Ve Spojených státech se propadají maloobchodní tržby, bankroty jsou na vzestupu a nezaměstnanost…

Související:

Právě se děje

Další zprávy