Muskovi se podpora antisemitského příspěvku nevyplatila. Inzerenti odcházejí z X. Může přijít až o 75 milionů dolarů

Více než 200 reklamních divizí společností, jako jsou Airbnb, Amazon, Coca-Cola či Microsoft, již zastavily nebo uvažují o zastavení svých reklam na sociální síti X. Informuje deník New York Times.

Sociální síť X, která patří Elona Muska, čelí potenciální ztrátě až 75 milionů USD (68,71 milionu eur) na reklamních příjmech do konce roku. To je důsledek pozastavení marketingových kampaní na této platformě několika velkými inzerenty, jak uvedl deník New York Times.

Muskova podpora antisemitského příspěvku na platformě způsobila, že několik společností včetně Walt Disney a Warner Bros Discovery zastavilo reklamu na sociální síti. Společnost X na to zareagovala podáním žaloby na organizaci Media Matters, která se zabývá sledováním médií. Obvinila ji z pomluvy. Důvodem je zpráva organizace, ve které uvedla, že reklamy velkých značek včetně Apple a Oracle se na platformě X objevily vedle příspěvků propagujících Adolfa Hitlera a nacismus.

Podle interních dokumentů, které měl k dispozici deník New York Times, více než 200 reklamních divizí společností, jako jsou Airbnb, Amazon, Coca-Cola či Microsoft, již zastavily nebo uvažují o zastavení svých reklam na sociální síti X.

Podle vyjádření společnosti X výše uvedený skandál ohrožuje reklamní příjmy v objemu 11 milionů USD. X tvrdí, že někteří inzerenti se na platformu vrátili, a proto nedokáže uvést přesné číslo. Od té doby, co Musk před rokem koupil Twitter, jehož název změnil na X, mnohé firmy omezily výdaje na platformě kvůli obavám z šíření dezinformací a nenávistných projevů. Podle Reuters příjmy z reklamy platformy v USA klesly od Muskova převzetí každý měsíc meziročně minimálně o 55 procent.

 Koncem minulého týdne oznámila i Evropská komise (EK), že na X zatím nebude umisťovat reklamy. Zdůvodnila to alarmujícím nárůstem dezinformací a nenávistných projevů. Podobné problémy s inzerenty měly v minulosti i jiné online služby, například videoplatforma YouTube společnosti Google. Ta tehdy zpřísnila dohled nad obsahem, aby získala zpět reklamní zákazníky.

Související

Více souvisejících

Twitter Elon Musk

Aktuálně se děje

včera

Delon, Alain

Delon opět zaměstnává justici. Má desítky zbraní, ale bez oprávnění

Francouzská policie provedla domovní prohlídku u legendárního Alaina Delona a nestačila se divit. Ačkoliv slavný herec nevlastní zbrojní průkaz, našlo se 72 střelných zbraní a přes tři tisíce kusů munice. Na pozemku je navíc soukromá střelnice. Zahájeno tak bylo vyšetřování kvůli podezření z nelegálního držení zbraní.

včera

Fotbal, ilustrační fotografie

O první jarní trenérský vyhazov se postarali v Olomouci. Po nevydařených výsledcích končí Jílek

Po čtyřech jarních kolech fotbalové Fortuna ligy přikročil první prvoligový klub ke změně trenéra. Stalo se tak v Olomouci, kde se kvůli třem prohrám a jedné remíze rozhodlo klubové vedení ukončit spolupráci s trenérem Václavem Jílkem. Zároveň ve svém pondělním prohlášení klub uvedl, že ho nahradí dosavadní asistent Jiří Saňák, přičemž ale půjde o dočasnou variantu.

včera

včera

včera

včera

Jaromír Soukup (TV Barrandov)

Soukup získal pro TV Barrandov ochranu před věřiteli. Dostal tři měsíce na nápravu

Už to není tajné. Firma Barrandov Televizní Studio podnikatele Jaromíra Soukupa dluží téměř miliardu korun, ukazují údaje v insolvenčním rejstříku. Pražský městský soud v pondělí souhlasil s návrhem firmy a vyhlásil moratorium na majetek dlužníka, které na tři měsíce ochrání společnost před věřiteli. Je ale nutné připravit reorganizaci. 

včera

Praha hostila summit premiérů zemí V4. (27.2.2024)

Nelehký summit V4 v Praze. Představy zemí o pomoci Ukrajině se liší

Premiéři zemí V4 se na úterním summitu v Praze shodli, že ruská agrese vůči Ukrajině je porušením mezinárodního práva. Kyjev podle všech čtyř státníků potřebuje pomoc, rozdílné jsou jen představy o ní. Podle českého premiéra Petra Fialy (ODS) nebyla dnešní diskuze politiků lehká. 

včera

včera

včera

včera

film Po čem muži touží

České romantické komedie: Spotřební zboží a nepochopení žánru? Proč kvalitativně nestačí na filmy Láska nebeská či Pretty Woman?

České romantické komedie jsou v posledních letech často zmiňované téma. V internetových diskusích panuje přesvědčení, že se u nás netočí nic jiného a nedá se na ně dívat, přesto jsou stále komerčně úspěšné. Je tomu ale skutečně tak? A jsou skloňované kasovní trháky opravdu romantickými komediemi? Nebo je to zkrátka trochu složitější? 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Severokorejské továrny se nezastaví. Rusko zásobují municí výměnou za jídlo

Podle jihokorejského ministra obrany Sina Won-sika pracují severokorejské muniční továrny na plný výkon s cílem dodávat zbraně do Ruska výměnou za potraviny a další komodity.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy