Volkswagen čelí další žalobě. Dodavatel Prevent Group žádá obří odškodné

Dodavatel automobilových součástek Prevent Group zažaloval německou automobilku Volkswagen. Tvrdí, že firma brání dodavatelům v přebírání menších konkurentů ve Spojených státech, proto nyní požaduje odškodné přes 750 milionů dolarů (více než 17 miliard Kč). Volkswagen obvinění odmítá.

Přidejte svůj názor

Volkswagen
doporučujeme

Podle žaloby podané u soudu v Detroitu získává Volkswagen od dodavatelů písemné závazky, že dodavatel neumožní svůj prodej firmě Prevent Group, uvedla agentura Reuters.

Volkswagen podle společnosti Prevent Group využívá svou tržní sílu, aby vytvářel tlak na malé dodavatele, kteří jsou nuceni souhlasit s jeho "nespravedlivými podmínkami a cenami".

"Žaloba podle našeho názoru postrádá jakýkoliv základ," sdělila dnes automobilka Volkswagen agentuře DPA. "Podle našeho názoru jsme nezpůsobili škody my Preventu, ale Prevent nám," dodala.

Společnost Prevent patří bosenské podnikatelské rodině Hastorů. S Volkswagenem má firma spory už od roku 2016. Tehdy Volkswagenu zkomplikovalo situaci zastavení dodávek od dvou dceřiných společností skupiny Prevent. Nakonec vyústilo v nucené několikadenní přerušení výroby v továrnách Volkswagenu. Prevent tím tehdy zareagoval na fakt, že mu Volkswagen stornoval objednávku za 500 milionů eur (téměř 13 miliard Kč).

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tisíce sexuálních útoků ve vozech Uberu? Firma řeší skandál

06.12.2019 09:38 Uber dostal v letech 2017 a 2018 téměř 6000 hlášení o sexuálních útocích ve svých vozech ve…

Obchodní válka polevuje? Čína částečně zruší cla na sóju a vepřové z USA

06.12.2019 09:33 Čína zruší cla na část sóji a vepřového dovážených ze Spojených států. Oznámilo to dnes čínské…

Ruští hackeři připravili banky o miliardy, stačil škodlivý program

05.12.2019 18:08 Aktualizováno Banky v desítkách zemí měla o více než 100 milionů dolarů (asi 2,3 miliard Kč) s použitím…

Jeden z hlavních inženýrů firmy Boeing jde do důchodu, řešil krizi letadel…

05.12.2019 10:20 Hlavní inženýr divize komerčních letadel americké společnosti Boeing John Hamilton, který měl na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama