Surová rvačka v Kojetíně: Romové měli tyče, obušky i sekyru. Obviněno šest lidí

Za hromadnou potyčku na Masarykově náměstí v Kojetíně na Přerovsku, při které útočníci použili plynovou pistoli a byli vyzbrojeni teleskopickou tyčí, obušky a sekerou, bylo obviněno šest lidí. Dva z nich jsou mladiství.

Přidejte svůj názor 29 komentářů

zbraně
doporučujeme

Červnová potyčka mezi dvěma skupinami místních obyvatel, při které byli zraněni dva muži, vyvolala ve městě velké emoce.

"Policejní komisař zahájil trestní stíhání dvou mladistvých osob a čtyř zletilých osob, které byly obviněny z trestných činů poškození cizí věci, výtržnictví a ublížení na zdraví ve stadiu pokusu, za které trestní zákoník stanoví maximální trest odnětí svobody až na tři léta," uvedla přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová. Vyšetřování pokračuje, policisté proto k případu nechtějí sdělit bližší informace.

Incident se na Masarykově náměstí odehrál v pátek 7. června. Policie již dříve uvedla, že skupina mužů nejprve za pomoci kovových tyčí, sekery a teleskopického obušku poškodila vozidlo Škoda Octavia. Rozbili okna, urazili zpětná zrcátka, promáčkli dveře a rozbili přední a zadní světla.

Útočníci pak napadli třicetiletého muže, kterého nejméně dvakrát udeřili kovovou tyčí do hlavy a zblízka na něj dvakrát vystřelili z plynové pistole. Zranění utrpěl podle policie i další, o dva roky mladší muž. Agresivní skupina také slovně urážela a vyhrožovala obyvatelům jednoho z domů.

Podle starosty se do incidentu zapojily dvě skupiny romských obyvatel. Na náměstí se podle něj v tu chvíli pohybovalo až několik desítek lidí, aktivně se do něj ale zapojili pouze jedinci. Incident zaznamenal městský kamerový systém, natočili jej i někteří svědci události. "Ta potyčka byla velmi vážný incident, ta agrese byla však ojedinělým jevem. Práci policie musím pochválit, nic nezanedbali, jsem hrozně rád, že bude spravedlnosti učiněno za dost," řekl dnes ČTK Ptáček.

Vyostřenou situaci v Kojetíně, kde žije zhruba 6500 lidí, tehdy na radnici řešili zástupci města s policií a odborníky na romskou problematiku z kraje. Podle starosty si město od té doby žije dál svým životem. "Napětí trvalo pár dní, pak už se nic nedělo. Záležitost byla démonizována, od té doby se nic neděje. Žádná vážná kriminalita se už neděje," doplnil starosta.

Kojetín naposledy zažil obdobné napětí před čtyřmi lety, kdy byl na místním koupališti napaden plavčík. Stalo se tak poté, co upozornil děti, že nemají skákat do bazénu z boku, což se nelíbilo jejich rodinným příslušníkům. Policie pak obvinila z několika trestných činů šestadvacetiletého muže, který plavčíka napadl pěstmi a zkopal ho. Plavčík se ze zranění léčil tři týdny. Napadení ze strany dalších dvou žen řešila tehdy policie jako přestupek.

Loading...
Vstupte do diskuze (29)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Mostě vraždil cizinec, tvrdí policie. Soud ho poslal do vazby

17.10.2019 18:03 Policie obvinila z pondělní vraždy v Mostě spolubydlícího oběti. Soud ho dnes poslal do vazby.

Čeští policisté pomohli Němcům objasnit téměř čtvrtstoletí starou vraždu

16.10.2019 20:37 Policisté dopadli v Praze muže, který je podezřelý z 24 let staré dvojnásobné vraždy v německém…

Přepadení pošty v děčínské čtvrti Boletice: Policie má trojici pachatelů

16.10.2019 17:31 Policisté dopadli trojici, která je podle nich za pondělním přepadením pošty v Děčíně. Dva muži a…

Policie vyšetřuje vraždu v Mostě, ze zločinu byl obviněn cizinec

16.10.2019 17:19 Aktualizováno Kriminalisté dnes odpoledne obvinili muže ve středním věku z vraždy v Mostě. Obětí se stal…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama