Proslulá milánská opera La Scala se opět otevře, zazní čtyři koncerty

Milánská opera La Scala se v červenci po čtyřměsíční přestávce vynucené koronavirem znovu otevře. Příští měsíc v prostorách tohoto slavného operního domu zazní čtyři koncerty, píše agentura AP. Milán je metropolí Lombardie, která si z celé Itálie za dobu šíření infekce vytrpěla nejvíce. Celkem se v tomto severoitalském regionu nakazilo přes 93.500 lidí, více než 16.600 z nich zemřelo.

Divadlo La Scala
doporučujeme

Koncerty se budou konat pro publikum počtem nepřesahující 600 diváků, což je třetina obvyklé kapacity divadla. Po letní přestávce v srpnu začne La Scala znovu hrát v září. "Myslím, že nastal čas, aby se milovníci hudby vrátili k poslechu živého přednesu, i když prostředky jsou omezené," sdělil AP intendant La Scaly Dominique Meyer.

Na koncertech konaných 6., 8., 13. a 15. července diváci uslyší árie, instrumentální skladby a další díla. Na večeru 13. července se představí čerství absolventi akademie La Scaly a na posledním koncertu vystoupí členové filharmonického orchestru, kteří o víkendu hráli v milánských venkovních prostorách. Zatím ale není jasné, kdy La Scala začne opět s představeními oper v plném rozsahu, protože shromáždění velkého počtu účinkujících na jevišti by bylo v rozporu se současnými italskými protikoronavirovými opatřeními.

V červenci budou muset mít diváci při vstupu do divadla a také při odchodu nasazené roušky, ochranu obličeje si však budou moci sundat, až se usadí na svá místa. Vedení divadla předpokládá, že většina lidí přijde ve dvou a podle toho budou uspořádána sedadla v sále, mezi nimiž budou rozestupy. Během koncertů také nebude přestávka a bufet bude uzavřen, aby se předešlo frontám. Cena lístků se pohybuje mezi 24 a 28 eury (640-750 korun). Vedení La Scaly navíc plánuje uskutečnit přímé přenosy koncertů, i když podrobnosti zatím nejsou jasné.

Po srpnové přestávce uspořádá La Scala v září Verdiho koncert Requiem, kterým chce uctít památku obětí nemoci covid-19, po něm bude následovat Beethovenova 9. symfonie.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tři desítky umělců vyzývají k podpoře české kultury

05.02.2021 11:50 Národní divadlo – jedna z největších kulturních institucí se v sobotu 27. února promění v koncertní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama