Sametový koncert: Jitka Hosprová a hosté významného koncertu za svobodu

Sametová revoluce 1989? Koncert přední české violistky Jitky Hosprové, který nese název "Sametový koncert - Jitka Hosprová a hosté”, se uskuteční nyní v listopadu v Pražské křižovatce (kostel sv. Anny) na Praze 1. Co můžete čekat?

Přidejte svůj názor 1 komentář

Jitka Hosprová
doporučujeme

Dohromady se spojily dvě věci, a to kulaté výročí Sametové revoluce a první opravdu samostatný koncert Jitky Hosprové v ČR. Jitka Hosprová je nejuznávanější českou violistkou a to nejen u nás, ale i v zahraničí, kde také nezřídka koncertuje. Zdobí ji sólová vystoupení v Londýně, Vídni, Paříži, Stockholmu, Římě, Miláně, Santiagu de Chile, Washingtonu DC, New Yorku, Brazílii, aj..

img-responsive

Jitka Hosprová | foto: http://jitkahosprova.com/

Jitka Hosprová vystupuje i na českých pódiích, ovšem vždy v rámci nějaké akce, nebo na pozvání, apod.. Svůj samostatný koncert však v ČR ještě neměla, takže jsme se domluvili (zastupující agentura The Best Forever a Jitka Hosprová), že takovou tradici uvedeme v život. Hledali jsme co nejvhodnější termín a podzim nám přišel i z časových důvodů nejlepší, zvlášť, když budeme moci koncertem každoročně také oslavit nabytou svobodu v ČR 

Jak sama Jitka říká “Viola je stále v ČR neprávem opomíjený nástroj.", a my dodáváme - protože každý se i z komerčního hlediska vrhne raději na housle. A společně jednoduše chceme, aby měli lidé možnost se také více s violou jako s nástrojem seznámit. Chceme, aby zjistili, že velikáni klasické hudby také psali skladby přímo pro violu, a že i soudobí autoři dál skládají pro tento úžasný nástroj.

Rozhovor s virtuoskou Jitkou Hosprovou o Sametovém koncertu a hodnotách svobody (19:38) | zdroj: YouTube

Nepůjde o koncert pro tisíc lidí, to snad až příště… V tuto chvíli startuje první ročník samostatných koncertů v ČR a proto byl zvolen tomu odpovídající a noblesní prostor Pražské křižovatky, který navštívila i velká světová jména…

Předprodej vstupenek zajišťuje exkluzivně společnost Ticket Art.

Zde najdte více informací o koncertu.

Koncert se uskuteční 21. listopadu 2019 od 19:30 v Pražské křižovatce (kostel sv. Anny) na Praze 1. Partnery koncertu jsou: Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97, Hlavní město Praha a mediálním partnerem je zpravodajský server EuroZprávy.cz.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Během koncertu zemřel písničkář David Olney, publiku se omluvil

20.01.2020 13:40 O víkendu uprostřed vystoupení na festivalu na Floridě zemřel americký folkový písničkář David…

Dejvické divadlo zahraje na pohádkovém zámku

17.01.2020 11:17 Nejpohádkovější český zámek, skvělé kapely, zajímavé osobnosti a jako bonus Dejvické divadlo. V…

Spotify nabízí skladby pro psy, kteří zůstanou sami doma

16.01.2020 08:24 Služba pro streamování hudby Spotify vytvořila seznamy skladeb a souborů audionahrávek, tzv.…

Ceny Anděl podpoří Coca-Cola

13.01.2020 16:47 Devětadvacátý ročník prestižních cen České hudební akademie se bude tentokrát konat 31. března 2020…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama