Tornáda a bouřky devastují jih USA, zahynulo nejméně sedm lidí

Jih Spojených států zasáhly v pátek silné bouřky a tornáda. V souvislosti s nepříznivým počasím ohlásily úřady nejméně sedm mrtvých, napsala dnes agentura AP. Meteorologové varovali, že nebezpečí ještě nepominulo, neboť řádění vichru a také lijáky se přesunuly do států Alabama a Georgia.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Tornádo
doporučujeme

Podle meteorologů prudkému větru a dešti čelilo jen ve státech Louisiana, Arkansas, Texas a Oklahoma přes 18 milionů lidí, v Texasu do postižené oblasti patřila i velká města Dallas, Houston a Austin.

Policie v Dallasu uvedla, že jeden člověk zahynul, když se jeho vůz převrátil do říčky Fivemile Creek. V Oil City v Louisianě zemřel 75letý muž, který zahynul v troskách domu pod spadlým stromem. Úřad šerifa louisianského okresu Bossier Parish na facebooku informoval, že ve zdemolovaném karavanu nalezli hasiči těla postaršího páru. Tři lidé dnes po řádění tornáda zahynuli v Alabamě nedaleko Carrolltonu.

Ve státech Arkansas, Oklahoma a Missouri se vytvořila tornáda, která podle dostupných zpráv způsobila jen materiální škody. U Fair Play v Missouri zničilo tornádo dva domy a v Tahlequahu v Oklahomě tornádo utrhlo střešní krytinu jednoho domu. Několik zničených budov, polámané a vyvrácené stromy a přetrhané elektrické vedení zůstalo po řádění tornáda také v Arkansasu.

Vichr v Alabamě byl natolik silný, že karavan, ve kterém byla nalezena těla dvojice seniorů, byl vytržen ze svého ukotvení a odvržen do vzdálenosti 60 metrů. V okrese Bossier Parish v Louisianě utrpěli zranění po zásahu proudem řidič kamionu, který s vozem uvíznul ve spadlém vedení, a policista, který ho zachránil.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bouře Gloria pustoší Španělsko. Obří vlny, město zaplavila mořská pěna,…

21.01.2020 16:20 Aktualizováno Čtyři mrtvé a několik desítek zraněných si už vyžádala bouře Gloria, která od víkendu sužuje…

Počasí s výstrahou: Žene se vichřice. Může poškodit budovy a lámat stromy

03.01.2020 12:52 Část České republiky v sobotu odpoledne zasáhne silný vítr s nárazy 60 až 75 kilometrů v hodině.…

Norsko vzhůru nohama. Takové počasí v lednu ještě nezažilo

02.01.2020 14:38 Meteorologové v Norsku naměřili rekordně vysokou teplotu pro leden. V malé obci Sunndalsöra na…

V Moskvě panuje na prosinec extrémní teplo. Putin uznal problém s…

26.12.2019 18:16 Moskva, jež je o Vánocích známá bohatou sněhovou nadílkou, zažívá tento prosinec výjimečně vysoké…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama