Podvod Luise Suáreze. Fotbalista měl v Itálii znát témata jazykového testu dopředu

Při snaze získat italské občanství měla fotbalová urugayská hvězda Luis Suárez na konci minulé sezóny, kdy se plánoval jeho přestup z Barcelony do Juventusu Turín, při jazykovém testu podvádět, konkrétně měl znát témata tohoto testu dopředu. Alespoň tak konstatovalo itallské státní zastupitelství. Třiatřicetiletý fotbalista pak neměl italsky navíc vůbec umět.

Luis Alberto Suárez
doporučujeme

Suárezovi měl okruhy otázek zaslat generální ředitel univerzity v Perugii, kterého v pátek soud zbavil funkce. Stejně tak učinil i v případě rektora a dalších dvou zaměstnanců této univerzity. Znamená to pro ně tak, že následujících osm měsíců nesmí tyto své funkce vykonávat.

Připomeňme, že se měl na konci minulé sezóny 2019/20 domluvit Uruguajec na přestupu z Barcelony do Juventusu Turín. K tomu, aby to vyšlo, je potřeba, aby daný fotbalista uměl italsky a následně tak získal italské občanství. Potřeba to bylo i pro to, že v létě už stačila před možným příchodem Suáreze naplnit kvótu pro hráče ze zemí mimo Evropskou unii.

Jak z vyšetřovacího spisu vychází najevo, vedení Juventusu se mělo s univerzitou v Perugii domluvit na tom, aby Suárez znal otázky předem. Protože se ale dostaly na veřejnost informace z tohoto vyšetřování, z přestupu nakonec sešlo a Suárez zamířil místo toho do Atlética Madrid. "Při vyšetřování vyšlo najevo, že témata zkoušky byla předem dohodnutá a že Suárezovi byla udělena známka ještě před provedením zkoušky. A to bez ohledu na prověření základních znalostí italského jazyka," píše se konkrétně v prohlášení státního zastupitelství, jež zveřejnil deník La Reppublica.

Obhajoba univerzity v Perugii byla taková, že jazykovým testem chtěla splnit požadavky "Staré dámy", jak se Juventusu přezdívá, mít tak nadále dobrý obraz v očích veřejnosti. Bez zajímavosti pak není rozhodně ta skutečnost, že v případě Luise Suáreze byla žádost o italské občanství vyřešena do 15 dnů, zatímco u ostatních žadatelů tento proces trvá dva až čtyři týdny.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Fanoušci chtějí po Tvrdíkovi čínskou nebo ruskou vakcínu. Jen aby mohli na…

15.01.2021 11:29 Někteří fanoušci pražské Slavie vyzývají na Twitteru slávistického šéfa Jaroslava Tvrdíka, aby…

Sudí z odposlechů nebudou na zápasy delegováni, ujišťuje komise vedená…

14.01.2021 15:58 Nový předseda rozhodcovské komise Fotbalové asociace ČR (FAČR), kterým je od Nového roku Vítor…

Roman Berbr už opustil vazební věznici. Bude tak stíhán na svobodě

13.01.2021 15:19 Po bezmála třech měsících se bývalý místopředseda Fotbalové asociace ČR (FAČR) Roman Berbr dostal z…

Proč Messi zvažuje odchod z Barcelony? Španělská média zjistila, že mu…

13.01.2021 11:13 O tom, proč Lionel Messi po letech strávených v Barceloně hodlá z tohoto katalánského velkoklubu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama