Sport v době covidu: Jak se udržovat ve formě a kam lze jít bez roušky?

Zavřená fitness centra a vnitřní sportoviště nutí lidi k pohybu venku. Venkovní sportoviště mohou využívat v neomezeném počtu pouze profesionální sportovci. Zůstává tedy možnost sportovat v parcích a přírodě, ale i zde se lidé setkají s několika zákazy a podmínkami.

Běhání, ilustrační fotografie
doporučujeme

Od čtvrtka platí v Česku přísnější preventivní opatření proti šíření SARS-CoV-2. Spolu s uzavřením téměř všech sportovišť nezbývá lidem nic jiného, něž sportovat venku. Lidé se tak uchylují k běhání a cvičení na veřejně přístupných hřištích. Každopádně i tam platí zpřísněná opatření.

Podle informací Národní sportovní agentury (NSA) je možné, aby byla venkovní sportoviště v provozu, ale nesmí je využívat amatérští sportovci. „Pohyb je omezen tak, že není dovolena cesta do venkovního sportoviště,“ informovala NSA na internetových stránkách. Možné je tedy sportovat v přírodě a parcích, kde ale můžou společně sportovat pouze dva lidé s výjimkou členů jedné domácnosti.

Na dotaz redakce EuroZprávy.cz, zda je možné si jít zaběhat i ve městě, odpověděl mluvčí policie Ondřej Moravčík, že to možné je. „Opatření směřuje primárně proti shlukování lidí, nikoliv proti samotnému pohybu osob ve městě. Z tohoto pohledu je třeba na něj nahlížet,“ sdělil. Uvedl také, že je možné sportovat bez roušky, pokud není v blízkosti další osoba.

Všude mohou ale sportovat běžní lidé pouze ve dvou. „Na veřejně přístupných místech je možné pobývat nejvýše v počtu dvou osob s výjimkou členů jedné domácnosti,“ upřesnil pro EuroZprávy.cz mluvčí ministerstva zdravotnictví Martin Novotný. Limit dvou osob tak například platí taktéž pro workoutová hřiště. „Případ, kdy se na workoutovém hřišti sejde více osob, je zjevné porušení nařízení,“ varoval Moravčík.

Profesionálním sportovcům je cesta na venkovní sportoviště povolena, pokud se jedná o cestu do zaměstnání. Dokonce mohou využívat venkovní sportoviště ve více než dvou osobách, pokud se jedná o zaměstnance stejného zaměstnavatele nebo osoby společně vykonávající podnikatelskou nebo jinou obdobnou činnost.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Legendární golfista Tiger Woods bojuje po vážné autonehodě o život

23.02.2021 23:11 V Kalifornii se v úterý stala těžká autonehoda, jejíž účastnkem byla legenda mezi golfisty Tiger…

Jak hýbá Hniličkova kauza se sportovním hnutím? Sportovci spíše rezignaci…

25.01.2021 21:07 V pondělí vypukla nová politická kauza, v níž jednu z hlavních rolí hraje šéf Národní sportovní…

Tisk: V japonské vládě panuje shoda na nutnosti zrušit olympiádu. Zrušení…

22.01.2021 05:50 Japonská vláda došla v soukromých jednáních k závěru, že kvůli koronaviru bude nutné zrušit…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama