Ani smíšenému kvartetu se až na Davidovou nedařilo. Nejlepší bylo to Italské

Po smíšené štafetě dvojic se na start ve švédském Östersundu v sobotu, tedy v první den nové biatlonové sezóny 2019/2020, postavila smíšená kvarteta, přičemž to naše bylo ve složení Eva Kristejn Puskarčíková, Markéta Davidová, Ondřej Moravec a Michal Krčmář. Nejlépe se však z tohoto kvarteta dařilo Markétě Davidové, která se opět mohla pyšnit velice slušným běžeckým časem a po jejím úseku se český tým nacházel v závodě průběžně dokonce na šestém místě. Nakonec se ale Čeeši museli spokojit s místem jedenáctým. Nejlépe tento štafetový závod zvládli po většinu závodu suverénní Italové.

Přidejte svůj názor

Biatlon, ilustrační fotografie
doporučujeme

Nejnepořadenější výkon z českého kvarteta podal Ondřej Moravec, který převzal pomyslný štafetový kolík již na zmiňovaném velice slušném průběžném šestém místě po Markétě Davidové a kterému nepomohlo dobíjení k tomu, aby vybílil všechny terče při jeho první střelbě, po které musel hned na dvě trestná kola. „Není publikovatelné, co si o tom myslím. Je to k pláči, co jsem předvedl. Vítr šel z druhé strany než při nástřelu, ale s tím jsem si měl poradit," řekl Moravec v pozávodním rozhovoru pro Českou televizi a pokračoval: „Musím si sypat na hlavu, určitě jsme mohli atakovat elitní šestku. Muselo by to ale vyjít všem čtyřem, a to se nestalo, já byl tím nejslabším článkem."

Ženská první část závodu se však českému týmu podařila, nejen ve druhém úseku Markéta Davidová,ale i hned v tom prvním Eva Kristejn Puskarčíková. A to i přesto, že jí potkaly tři dobíjení. Davidové nakonec předávala jako devátá.

Moravcovy problémy při střelbě vleže sice sám tento reprezentant odčinil čistou střelbu vestoje, průběžně ale i tak byla česká reprezentace při poslední předávce na 11. místě. I když pak Krčmář na tom byl běřecky docela dobře, ani on se nevyhnul chybám na střelnici a tak ke kýženému zlepšení ve výsledkové listině nedošlo. „Na ležce jsem měl první tři rány mimo, až pak jsem cvakal, ale ta reakce na vítr přišla pozdě," řekl po závodě.

Kdo však může být velice spokojen po tomto štafetovém závodě, tak to jssou Italové, jež tento závod vzali stylem start-cíl. Od začátku do konce byli ve vedení a  to především zásluhou Vitozziové. Nejenže všichni italští reprezentanti byli střelecky bezchybní, nakonec mohli být spokojeni i se svými běžeckými časy. Hlavně díky výkonům bratrů Böových se na druhém místě umístili Norové s pouhou čtyřvteřinovou ztrátou. Na bronzovém stupnku pak byli k vidění domácí Švédové.

Konečné pořadí závodu smíšených štafet - SP ve švédském Östersundu (30.11.2019):

1. Itálie (Vittozziová, Wiererová, Hofer, Windisch) 1:05:56,1 (0+9)
2. Norsko (Tandrevoldová, Eckhoffová, T. Bö, J. Bö) -4,1 (0+15)
3. Švédsko (Perssonová, Brorssonová, Nelin, Ponsiluoma) -59,9 (0+11)
4. Rusko -1:44,9 (1+13)
5. Rakousko -1:53,6 (1+10)
6. Švýcarsko -1:55,5 (1+15)

....

11. ČR (Kristejn Puskarčíková, Davidová, Moravec, Krčmář) -3:03,3 (2+13)

Loading...
Témata: Biatlon | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ženskou štafetu ovládly Norky. Češky skočily na osmém místě

08.12.2019 18:10 Aktualizováno V neděli se konal poslední závod v rámci první zastávky biatlonového Světového poháru 2019/2020, o…

Ledecká zářila i ve druhém sjezdu. O dvě setiny vteřiny jí pódium uniklo

07.12.2019 23:02 Po pátečním sjezdu v kanadském Lake Louise, který Ester Ledecká se startovním číslem 26 vyhrála, se…

Skvělý start do sezóny! Ledecká ve sjezdu v Lake Louis dala vzpomenout na…

06.12.2019 23:20 Aktualizováno V pátek večer středoevropského času se v kanadském Lake Louis konal první závod Světového poháru ve…

I ženský vytrvalostní závod patřil Francii. Davidová se kvůli třem chybám…

05.12.2019 19:06 Aktualizováno Po mužském vytrvalostním závodě se ve čtvrtek ve švédském Östersundu v rámci úvodního Světového…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama