Finišmanka Charvátová musela na jedno trestné kolo. Češky i tak braly nejlepší umístění

Česká ženská biatlonová štafeta ve složení Eva Puskarčíkocvá, Jessica Jislová, Markéta Davidová a Lucie Charvátová zanechala v německém Oberhofu jistě velmi dobrý dojem. Během sobotního závodu dokonce české kvarteto sahalo na medailové umístění, nakonec se ale musí spokojit se šestým místem. I to však je pro českou ženskou biatlonovou štafetu nejlepší umístění v této sezóně Světového poháru. Radovat se z něj můžou čeští fanoušci i přes jedno trestné kolo, které musela po poslední střelbě absolvovat finišmanka Lucie Charvátová. Závod pak vyhrály domácí Němky.

Biatlon, ilustrační fotografie
doporučujeme

První střelba se v prvním úseku nejvíce vydařila italské štaetě, za kterou v tu chvíli jela Lisa Vittozziová. Za ní pak následovaly Němky a Švédky. To Češka Eva Puskarčíková musela jednou dobíjet, stejně tak i na své druhé střelecké položce, ale na střelnici českou reprezentantku bota netlačila. Spíše na trati výrazněji ztrácela než její soupeřky. Po druhé střelbě se nacházela za českou štaetou ta ruská a to téměř s pouhou pětivteřinovou ztrátou.

Češky se v době, kdy pomyslný štafetový kolík předávala Puskarčíková Jislové, nacházely až na 11. místě, přičemž v té době ztrácely na první Italky skoro až 50 vteřin. Za chvíli ale Italky v čele nahradily Švédky. Na ně po třetí střelbě v závodě Češky ztrácely o deset vteřin méně než před ní a to i přesto, že Jislová musela opět jednou dobíjet. V té chvíli se na trati výrazně dařilo Francouzce Chevalierové Bouchetové i Alimbekavové z Běloruska, které se běloruskou štafetu podařilo v průběžném pořadí posunout.

Češce Jessice Jislové se výrazněji povedla její druhá střelecká položka, kterou absolvovala vestoje, když ji dokázala vybílit bez větších potíží za 24 sekund. Ze stadionu tak rázem odjížděla na velice slušném šestém místě. Na ni však nevydržela příliš dlouho, neboť ji záhy předjely Korejka Frolinová, Švýcarka Selina Gasparinová i Lunderová z Kanady.

Náskok třěchto tří štafet ale skoro jako lusknutím prstu smazala Markéta Davidová mající na starost třetí úsek z českého pohledu. Opět předváděla na trati svůj tradiční rychlý běh, na své první položce vleže pak nezaváhala a ani ne za půlminuty odstřílela bezchybně všech pět terčů. Tehdy se do čela dostaly Francouzky zásluhou Braisazové Bouchetové, za nimi pak byly Bělorusky.

Ty se nakonec dočkaly po celkově šesté střelbě v závodě, po které musela Francouzka hned na dvě trestná kola a tudíž se tak Bělorusky dostaly do čela startovního pole. Pronásledovaly je pak Němky se Švédkami. I když při střelbě vestoje Davidová musela jednou dobíjet, nakonec odjížděla ze stadionu na skvělém pátém místě za Kanaďankami. Překvapivě se nedařilo jinak suverénníkm Norkám a jenom to potvrdila Tiril Eckhoffová, která zaznamenala dvě minely a tudíž musela na dvě trestná kola.

Finiš měla z českého pohledu na starost Lucie Charvátová, jež tak byla v kontaktu za třetím Švédskem a čtvrtým Ruskem. Tyto štafety se jí však vzdálily poté, co musela Charvátová při střelbě vleže dvakrát dobíjet, mezitím se v čele závodu schylovalo k boji mezi Němkami a Běloruskami. 

Ten nakonec rozhodla závěrečná střelba v závodě. Běloruska Kručinkinová zaváhala, za to Němka Preussová nikoli a mohla tak směla vyrazit vstříc německému triumfu. To Charvátová opět potvrdila, že štafety není její oblíbená disciplína, neboť nezvládla při třech dobíheních trefit jeden terč a musela tak na jedno trestné kolo. I tak se ale Češky mohly radovat ze šestého místa, nejlepšího umístění ženské štafety v sezóně.

SP v biatlonu v Oberhofu (Německo):

Ženy - štafeta (4x6 km) - (16.1.2021):

1. Německo (Hinzová, Hettichová, Herrmannová, Preussová) 1:14:31,5 (0 trest. okruhů + 5 dobíjení)
2. Bělorusko (Krjuková, Alimbekavová, Solaová, Kručinkinová) -17,4 (0+9)
3. Švédsko (Brorssonová, Perssonová, E. Öbergová, H. Öbergová) -35,7 (0+5)
4. Rusko -42,5 (1+7)
5. Francie -1:48,2 (2+10)
6. ČR (Puskarčíková, Jislová, Davidová, Charvátová) -2:01,4 (1+9)
7. Norsko (Tandrevoldová, Lienová, Eckhoffová, Röiselandová) +2:45,5 (2+15)
8. Ukrajina (Blašková, Džimaová, Semerenková, Pidhrušná) +2:52,9 (2+6)

Témata: Biatlon | EuroZprávy.cz
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Stíhačku vyhrál Nor Tarjei Boe. Nejlepší Čech Krčmář se zlepšil o 25 míst

07.03.2021 17:40 Aktualizováno Závod, jenž zakončil první týden Světového poháru v Novém Městě na Moravě, vyšel českým barvám…

Vlhová si na domácím slalomu pro vítězství nakonec nedojela. Dubovská…

06.03.2021 14:48 Seriál Světového poháru v alpském lyžování žen v sobotu pokračoval slalomem ve slovenských Nízkých…

Sprint byl pro české biatlonistky lepší než štafeta. Nejlepší Davidová na…

06.03.2021 13:02 Čtvrteční štafeta na úvod Světového poháru v Novém Městě na Moravě se českým biatlonistkám vůbec…

Zlato z MS pro český biatlon. Bezchybná Davidová ovládla vytrvalostní závod

16.02.2021 14:57 Aktualizováno Český biatlon slaví zisk první medaile na probíhajícím mistrovství světa ve slovinské Pokljuce.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama