Sáblíková během medailového ceremoniálu plakala. Zřejmě je to naposledy, tvrdí

Byla to skoro pro ni až rutina, vystoupat si na olympiádě na stupínek a dát si na krk medaili. Vždyť to byla její už sedmá olympijská medaile a navíc se jí již na čtvrté olympiádě v řadě přihodilo, že získala cenný kov. Přesto ale rychlobruslařku Martinu Sáblíkovou přemohly při předávání emoce. Připustila totiž, že právě tento bronz pětikilometrové pekingské trati by mohl být její poslední olympijskou medailí v kariéře.

Martina Sáblíková

Člověk se ani nemusí divit jejím emocím ve chvíli, kdy vstupuje na bronzový stupínek a vidí pod sebou hlouček českých sportovců. "Bylo to hodně emotivní, protože jsem si uvědomila, že je to možná naposled. I když to jsem si říkala už minulou olympiádu. Ale tentokrát už je to opravdu možná naposled, a tak jsem se snažila užít atmosféru plnými doušky, protože to jsou okamžiky, které v člověku zůstanou až do konce života," komentovala silný moment již čtyřiatřicetiletá česká sportovkyně.

Ani v té chvíli nevěřila, že může být ze závodu na pětikilometrové trati bronzová. Bylo vidět, jak jen nevěřícně zakroutila hlavou, když z reproduktorů při ceremoniálu zaznělo její jméno. "Pro mě to bylo stejně neuvěřitelný, možná stejně jako ta úplně první medaile," vrátila se Sáblíková ke svým počátečním velkým úspěchům v karéře z Vancouveru 2010. Tehdy triumfovala jak na pětikilometrové, tak i na tříkilometrové trati. "Tam to bylo daleko emočně vypjatější, protože hrála hymna a bylo to poprvé. Zjevila jsem se tam jako dvaadvacetileté pískle. Uběhlo dvanáct let a já tam stála zase," pokračovala Sáblíková.

Přestože se jedná pro Sáblíkovou "pouze" o bronzovou, i z ní má pochopitelně radost. Rozhodně se pak také jedná o nejtěžší medaili v její bohaté sbírce. "Fakt moc hezká. Nejhezčí!" pochvalala si konkrétně pekingský bronz, který si tedy doma vystaví. "A jak jsem se přestěhovala, tak tam zatím nic moc nemám, takže je místa dost."

Vzhledem k emocím pak byla ráda, že na pátečním ceremoniálu předával medaile šéf Českého olympijského výboru Jiří Kejval. "Že tam byl někdo, koho znám, protože kdybych udělala nějaké faux pas, tak mě třeba zachrání," věděla Sáblíková a pokračovala: "Mám vždycky strach, že tam upadnu nebo si vezmu něco jiného, než mi patří. Tak jsem docela ráda, že se všechno povedlo."

Také připomněla, že květinovým ceremoniálem po závodě čtvrteční bronzový den zdaleka neskončil. Ještě totiž musela, jako každý sportovec, absolvovat dopingovou kontrolu a den pro ni tak skončil až v půl jedné ráno návbratem na olympijskou vesnici. "Zastavila jsem se na misi, kde jsem zůstala asi do půl třetí. Bylo to příjemné, dost věcí jsme rozebrali, pokecali a zasmáli se. Bylo to pohodový. Byla jsem docela ráda, že se moc neslavilo, protože jsem si dala jedno pivo a byla úplně hotová," prozradila nejúspěšnější česká sběratelka medailí v rámci Zimních olympijských her.

To pátek měla daleko volnější program. Nejprve fandila českým hokejistům a poté si šla převzít medaili. "Byl to takový proflákaný den, ale utekl hrozně rychle. Už se těším, až budu v posteli," zakončila Sáblíková.

Na Pražském hradě začal summit EU, politici budou řešit Ukrajinu či energie

07.10.2022 11:25 Další pomoc Ukrajině ve válce s Ruskem a řešení vysokých cen energií budou ústředními tématy…

Předpověď počasí na říjen: Meteorologové řekli, kam až klesnou teploty

05.10.2022 06:30 Říjen sice teprve začal, počasí je zatím výrazně lepší než v druhé polovině září. Co můžeme čekat…

Je to děs, buď se dáš dohromady, anebo se rozpadneš, říkají Ukrajinci…

06.10.2022 09:19 Nehledě na pozornost, jakou věnují média válce na Ukrajině, je málo informací o tom, jak se žije…

Hrozba jaderné zkázy je nejvyšší od dob Kennedyho a kubánské krize, varuje…

07.10.2022 08:11 Riziko jaderné apokalypsy je podle amerického prezidenta Joea Bidena nejvyšší od kubánské raketové…

Na Pražském hradě se konal summit EPC. Byl prostorem pro diskusi i…

06.10.2022 23:25 Jako užitečný prostor pro neformální diskusi v rámci celé Evropy či pro dříve nepředstavitelná…

Související:

Právě se děje

reklama