V Praze bude vystavena originální technika z vesmírných letů Apollo

Historií pilotovaných kosmických letů provede návštěvníky výstava Cosmos Discovery, která 27. prosince začne na Výstavišti v pražských Holešovicích. Lidé si prohlédnou například originální trysky motoru rakety Saturn V a lodi Apollo i řadu dalších technických exponátů a modelů, uvedl za pořadatelskou agenturu JVS Group Martin Zvoníček v tiskové zprávě.

Jack Swigert
doporučujeme

Na začátku dostane každý návštěvník Space Card - Kartu kosmonauta se jménem a životním příběhem reálného člověka, uvedl Zvoníček.

Expozice pak představí stovky exponátů z amerického, sovětského a ruského kosmického programu, včetně originálu lodi Sojuz a sbírky skafandrů. Pocit stavu beztíže návštěvníci zakusí v modelu orbitální stanice Mir. Prohlédnou si i podrobné modely všech amerických raketoplánů a sovětského kosmoplánu Buran. "V interaktivním Cosmocampu bude možné zkusit náročný výcvik kosmonautů i nejmodernější 3D technologie," doplnil Zvoníček.

Budoucnosti vesmírných letů se pak věnuje závěr výstavy, kde si lidé počtou například o nových projektech Národního úřadu pro letectví a kosmonautiku (NASA) a společnosti SpaceX Elona Muska.

Výstava se poprvé konala v roce 2016 v Bratislavě. Na jaře letošního roku si ji lidé mohli prohlédnout v Brně, v Praze potrvá do 30. dubna.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Covid zřejmě nevymýtíme, z pandemie se stane endemická nemoc, předpokládá…

22.10.2020 22:23 Aktualizováno Holandský profesor epidemiologie Hans Heesterbeek se domnívá, že covid-19 se pravděpodobně stane…

Ve Středomoří hrozí nezvratné ekologické změny. Riziko přírodních…

22.10.2020 07:26 Středomoří kvůli znečištění a klimatickým změnám hrozí nezvratné ekologické škody včetně vyhynutí…

Studie: Kvůli znečištěnému ovzduší loni zemřelo téměř 500 tisíc novorozenců

21.10.2020 14:07 Znečištění ovzduší v roce 2019 zavinilo smrt 476.000 novorozenců, zejména v Indii a subsaharské…

Svatý grál v boji s covidem? Vědci dokáží poznat, komu hrozí těžký průběh

21.10.2020 11:24 Vědci vyvinuli krevní test, který může lékařům pomoci předpovědět, kterým pacientům s hrozí vážný…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama