Andreas Lubitz (kopilot zříceného letu 4U9525 Germanwings)

Kopilot zříceného letu 4U9525 Germanwings Andreas Lubitz

Pravda o zkáze letadla Germanwings? Můj syn je nevinný, mám důkazy, tvrdí otec pilota Germanwings Lubitze. A pozůstalí zuří

Berlín – V lednu 2017 bylo zastaveno vyšetřování nehody letadla společnosti Germanwings. Podle oficiálních závěrů zavinil tragédii, při které v březnu 2015 zemřelo všech 115 lidí na palubě, druhý pilot Andreas Lubitz (27). Otec Lubizte však teď oznámil, že má důkaz, že jeho syn letadlo úmyslně k zemi nenavedl. Informuje o tom německý server Deutsche Welle.
Kopilot zříceného letu 4U9525 Germanwings Andreas Lubitz

Lubitz byl jako časovaná bomba, na internetu sháněl cyankáli

Berlín - Pilot Andreas Lubitz, který v březnu záměrně způsobil pád airbusu společnosti Germanwings, navštívil během posledních let neuvěřitelných 41 lékařů. Někteří poznali, že v kokpitu nemá co děla, ale kvůli zákonům chránícím soukromí pacientů nemohli nic říct.
Kopilot zříceného letu 4U9525 Germanwings Andreas Lubitz

Pilot společnosti Germanwings prý ztrácel zrak

Paříž - Pilot letadla německé společnosti Germanwings, který v březnu ve francouzských Alpách zřejmě úmyslně způsobil havárii se 150 mrtvými, měl potíže se zrakem. Bál se, že o něj přijde.
Kopilot zříceného letu 4U9525 Germanwings Andreas Lubitz

Před pádem letu 4U9525 Germanwings hledal pilot Lubitz pomoc u desítky lékařů

Marseille (Francie)/Düsseldorf (Německo) - Druhý pilot letadla německé společnosti Germanwings, které havarovalo v březnu ve francouzských Alpách, se se svými zdravotními problémy před neštěstím obrátil na desítky lékařů. S odvoláním na francouzského prokurátora Brice Robina o tom dnes informovala agentura AP. Kopilot podle prozatímních výsledků vyšetřování způsobil pád Airbusu A320 se 150 lidmi na palubě úmyslně.
Airbus A320 společnosti Germanwings

Kopilot Lubitz se snažil pád airbusu vybrat, bylo ale už pozdě

Paříž/Berlín - Kopilot Andreas Lubitz, který pravděpodobně úmyslně havaroval s airbusem plným lidí ve francouzských Alpách, se těsně před pádem snažil smrtelný pád vybrat. Bylo však už pozdě. Lubitz se snažil stroj zvednout 93 vteřin před tím, než letadlo narazilo na zem.
Kopilot zříceného letu 4U9525 Germanwings Andreas Lubitz

Ztrácel kopilot Lubitz zrak? Vše bylo nejspíš jinak

Berlín - Německý pilot Andreas Lubitz si vážné problémy se zrakem zřejmě pouze sám vsugeroval. Lékaři se totiž domnívají, že jeho oční vada byla léčitelná. Údajně právě kvůli ní záměrně navedl svůj stroj ke zřícení. Vyšetřovatelé ale zatím nepotvrdili ani verzi o sebevraždě, nenašli totiž žádný dopis na rozloučenou. Záchranáři stále hledají druhou černou skříňku, která by měla policii poskytnout klíčové indicie.
Kopilot zříceného letu 4U9525 Germanwings Andreas Lubitz

Záhada: Co se honilo Lubitzovi hlavou? Psychiatři tápou

Londýn - Ačkoli vyšetřování tragédie letu 4U2595 ještě neskončilo, jako pravděpodobný důvod zřícení stroje se jeví nepochopitelný čin kopilota Andrease Lubitze. Co se mu honilo hlavou, když se rozhodl zabít nejen sebe, ale i 149 nevinných lidí? Odborníci hledají odpovědi.

Aktuálně se děje

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Ministerstvo zahraničí, ilustrační fotografie.

Opusťte Írán, vyzvala česká diplomacie občany

Ministerstvo zahraničních věcí v pátek varovalo české občany před cestami do Íránu. Úřad eviduje případy, kdy občané členských států Evropské unie byli v zemi zadrženi, vyšetřováni, případně i trestně stíháni na základě uměle vykonstruovaných podezření či obvinění. 

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

před 12 hodinami

před 12 hodinami

před 12 hodinami

před 13 hodinami

Vladimír Putin na summitu Rusko Afrika 2023

Putin opět promluvil o útoku na další evropské státy

Ruský prezident Vladimir Putin odmítl obvinění, že Rusko plánuje agresi proti jiným evropským zemím. Reagoval tak na mnohá prohlášení západních politiků, kteří tvrdili, že je nutné pomoci Ukrajině, protože pokud se Putinovi podaří porazit ji, zaútočí na její spojence na Západě.

před 14 hodinami

před 14 hodinami

před 15 hodinami

Teroristé Hamásu

Příměří, nebo nic. Hamás promluvil o osudu rukojmích

Osud rukojmích, kteří byli uneseni z Izraele do palestinského Pásma Gazy, může být vyřešen pouze v případě, že dojde k uzavření příměří. Člen politického křídla palestinského radikálního hnutí Hamas Básim Naim to uvedl ve statusu zveřejněném na platformě Telegram.

před 15 hodinami

V ZOO Praha se narodilo gorilí mládě, letos už druhé

V noci na dnešek přišlo na svět v pražské zoologické zahradě další mládě gorily nížinné. Jeho matkou je samice Kijivu.

Zdroj: Karolína Svobodová

Další zprávy