Letiště v Tripolisu pod těžkou palbou, výbuchy způsobily paniku mezi cestujícími

Jediné fungující letiště Mítíka v libyjské metropoli Tripolisu bylo dnes uzavřeno kvůli dělostřelecké palbě. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž výbuchy vyvolaly paniku mezi cestujícími. V bojích v centru města dnes mezitím podle Reuters přišla o život žena.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Chalífa Haftar
doporučujeme

Bližší podrobnosti k incidentu na letišti zatím nebyly zveřejněny. Není tak jasné, zda střely přímo zasáhly budovu letiště, která se nachází na východním okraji metropole, či některou z ranvejí. Letiště se stalo terčem útoků již několikrát.

Nejmenovaný zdroj z libyjského ministerstva zdravotnictví agentuře Reuters sdělil, že dělostřelecká palba byla dnes zaznamenána také v centru Tripolisu, který se snaží z rukou provládních sil dobýt východolibyjská milice. O život v dnešních bojích podle tohoto zdroje přišla žena a další čtyři lidé byli zraněni.

Letiště Mítíka je bývalá vojenská základna, která ale nyní funguje jako civilní letiště, protože mezinárodní tripolské letiště bylo za bojů v roce 2014 silně poškozeno. V zemi operují jenom libyjské letecké společnosti, jež zajišťují vnitrostátní lety a několik zahraničních spojů, například do Tuniska a Turecka.

V Libyi panuje chaos od roku 2011, kdy byl s pomocí Západu svržen tehdejší diktátor Muammar Kaddáfí. O vládu v této severoafrické zemi kromě mnoha ozbrojených skupin usilují dva kabinety. Ten na východě, který má podporu východolibyjské armády generála Chalífy Haftara, neuznává vládu premiéra Fáize Sarrádže v Tripolisu, za níž stojí OSN. Oba kabinety mají vlastní parlament.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tragédie při rozdávání humanitární pomoci, v Nigeru zemřelo 20 lidí

17.02.2020 18:52 Nejméně 20 lidí dnes ušlapal dav při rozdělování humanitární pomoci ve městě Diffa na jihovýchodě…

Masakr v Kamerunu? Mezi mrtvými je mnoho dětí, incident provází nejasnosti

17.02.2020 15:46 Aktualizováno Při útoku na vesnici Ntumbo na severozápadě Kamerunu přišlo o život alespoň 22 lidí, nejméně…

V hromadných hrobech v Burundi našli přes šest tisíc těl

15.02.2020 17:28 Pracovníci burundské Komise pro pravdu a usmíření našli přes 6000 těl v šesti hromadných hrobech v…

Se Západní Saharou si OSN neví rady. Vleklou krizi by mohl vyřešit Lajčák

13.02.2020 13:56 Aktualizováno Generální tajemník OSN António Guterres navrhl slovenského ministra Miroslava Lajčáka do funkce…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama