Zemřelo dvoudenní dítě nakažené koronavirem. Nejspíš se nakazilo od matky

Děti podle názoru některých odborníků nepatří k nejohroženějším skupinám, i u nich však může mít onemocnění covid-19 dalekosáhlé důsledky. Z Afriky dokonce dorazila zpráva o úmrtí teprve dvoudenního dítěte, které se nejspíš nakazilo přímo od matky.

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
doporučujeme

Jihoafrická republika (JAR) patří mezi nejvíce zasažená místa na africkém kontinentu a mezi dalšími 27 oběťmi, které byly ohlášeny ve středu, je započítáno i úmrtí jednoho dítěte. Celkově v této zemi zatím evidují 339 mrtvých a 18 000 nakažených.

Vláda Jihoafrické republiky ve čtvrtek vydala prohlášení, ve kterém je uvedeno, že dvoudenní dítě zemřelo na následky onemocnění covid-19. Dítě se narodilo předčasně a ihned bylo připojeno na ventilaci, ale i kvůli komplikacím spojeným s předčasným porodem se ho nepodařilo zachránit.

„Matka byla pozitivně testována na covid-19 a po narození se onemocnění potvrdilo i u dítěte, ale je důležité brát v potaz, že dítě bylo narozené předčasně“, stojí v prohlášení podle CNN.

Země, která byla po dobu pěti týdnů v karanténě, postupně uvolňuje ochranná opatření. Prezident Cyril Ramaphosa uvedl, že země přijala pětistupňový systém, který dokáže reagovat na pandemii, ale zároveň pomůže některým odvětvím se znovu nastartovat, protože JAR vytváří přibližně 25 % HDP celého afrického světadílu a je to druhá největší africká ekonomika.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ruce pryč od Libye, žádá OSN zainteresované státy. Mírová jednání jsou na…

21.10.2020 12:28 Mírová jednání soupeřících libyjských kabinetů jsou na dobré cestě k trvalému klidu zbraní, domnívá…

Islámské milice zaútočily na věznici v Kongu, utekly stovky trestanců

20.10.2020 15:03 Aktualizováno Při útoku na věznici ve městě Beni na východě Konga dnes ozbrojenci pomohli k útěku stovkám…

Kongo dostalo pod kontrolu 11. vlnu epidemie eboly, oznámil expert

17.10.2020 15:32 Kongo dnes oznámilo, že dostalo pod kontrolu už jedenáctou epidemii eboly. Od června při ní zemřelo…

Rusko posiluje vojenskou přítomnost ve Středoafrické republice

16.10.2020 13:53 Rusko posiluje svou vojenskou spolupráci se Středoafrickou republikou. Informuje o tom dnes…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama