Covid-19 v USA: Přírůstek nakažených se stabilizoval, ukazuje nová statistika

Ve Spojených státech se v posledních dnech stabilizovalo tempo, jakým narůstá bilance známých případů nákazy koronavirem. Průměr za předchozích sedm dní se už déle než týden drží okolo 42.000 nových infekcí denně, ukazují statistiky sestavované deníkem The New York Times (NYT).

Covid-19, ilustrační foto
doporučujeme

Průměrný denní počet úmrtí spojovaných s nemocí covid-19 v zemi dál mírně klesá a už se dostal pod 900.

V úterý v USA různé zdroje zaznamenaly kolem 43.000 pozitivních nálezů na virus SARS-CoV-2 a kolem 1100 úmrtí připisovaných nemoci, kterou virus způsobuje. Například NYT hlásil 1091 úmrtí a 43.857 odhalených infekcí, přičemž jeho součet za celou dobu šíření koronaviru narostl na bezmála 6,09 milionu nákaz a více než 184.500 mrtvých.

Počty nových nákaz v srpnu výrazně poklesly, nyní se však ustálily na hodnotách, které stále v absolutním srovnání převyšují čísla registrovaná při dubnovém vrcholu epidemie. Od jara se ovšem v USA několikanásobně zvýšil počet prováděných testů na koronavirus, který se nyní pohybuje okolo 700.000 za den. Bilance obětí epidemie narůstá výrazně pomaleji, než tomu bylo po většinu dubna a v první polovině května.

Zatímco na jihu a západě USA se po červencovém nepříznivém vývoji v posledních týdnech situace zlepšovala, části amerického středozápadu na konci léta zažívají opačný trend. Podle NYT aktuálně rostoucí denní počty nákaz hlásí Iowa, Severní a Jižní Dakota či Kansas.

Přetrvávající obavy z koronaviru napříč Spojenými státy komplikují začátek školního roku. Studenti v Los Angeles a v Chicagu jej zahájili pouze s dálkovou výukou, informoval dnes zpravodajský web BBC. V New Yorku by se tento měsíc podle aktuálních plánů žáci mohli vrátit do školních lavic, starosta Bill de Blasio nicméně ohlásil odklad začátku výuky na 21. září s cílem poskytnout čas pro přípravu hygienických opatření.

Bezpečnému obnovení provozu ve školách bude věnován i dnešní předvolební mítink prezidentského kandidáta demokratů Joea Bidena, který by podle agentury Reuters rád vrátil do centra pozornosti otázky spojené s epidemií covidu-19 a s přístupem prezidenta Donalda Trumpa ke zdravotnické krizi. V posledních dnech toto téma poněkud zastínilo dění kolem protestů proti policejní brutalitě.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Další prezidentská debata v USA bude jiná, organizátoři chystají změny

30.09.2020 21:45 Uchazeči o prezidentské křeslo v USA se v příštích dvou debatách utkají podle pozměněných pravidel.…

Trump v debatě zmínil krajně pravicovou skupinu, její členové to oslavují

30.09.2020 21:25 Členové krajně pravicové skupiny Proud Boys (Pyšní hoši) na sociálních sítích oslavovali …

Bolsonaro zkritizoval Bidena za jeho návrh na záchranu Amazonie

30.09.2020 20:42 Brazilský prezident Jair Bolsonaro dnes na sociálních sítích ostře zkritizoval tvrzení…

První duel Trumpa s Bidenem: Rétorická rvačka a peklo pro diváky, hodnotí…

30.09.2020 15:40 Aktualizováno Jako chaotickou rétorickou pranici, která neměla přílišnou informační hodnotu, komentují americká i…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama