Kanada hlásí slibná čísla z průběhu pandemie covidu-19

V Kanadě se dosud nemoc covid-19 potvrdila u 77.306 osob, z nichž 5805 komplikacím souvisejícím s nákazou podlehlo. Dnes to podle agentury Reuters oznámila šéfka kanadské agentury pro veřejné zdraví Theresa Tamová. Mezidenní nárůst infikovaných činil 1100 nakažených a sto osob zemřelo, což jsou nejlepší čísla od dubna.

Kanada, Vancouver
doporučujeme

"Více než 38.828 lidí se uzdravilo, což je padesát procent případů. Laboratoře v celé Kanadě otestovaly 1,319 milionu lidí na covid-19, pozitivně test vyšel ve zhruba pěti procentech. Nyní v průměru testujeme 26.000 až 28.000 lidí denně," řekla Tamová o situaci v Kanadě, která má 38 milionů obyvatel.

Tamová vyzvala veřejnost, aby i přes lákadla v podobě pěkného počasí dodržovala preventivní opatření. "Musíme pokračovat v dodržování dvoumetrového fyzického odstupu od ostatních, musíme se vyvarovat dotyku povrchů, kterých se běžně společně dotýkáme, a musíme si často a důkladně mýt ruce," řekla. Dodala, že jako další preventivní opatření může být vhodné na některých místech nosit roušky.

Díky zlepšující se situaci se kanadské provincie připravují na obnovení hospodářského života. V úterý do první fáze uvolňování vstoupí provincie Ontario, kde se zmírní restrikce v oblasti obchodu a stavebnictví. Znovu otevřít budou moci obchody, které nejsou součástí obchodních center. Očekává se také, že místní vláda oznámí, kdy se školy v Ontariu opět otevřou.

V Britské Kolumbii regionální vláda rovněž v úterý umožní částečnou obnovu hospodářského života a již nyní jsou přes den otevřeny místní parky, úřady nicméně nadále nedoporučují cestovat, pokud to není nezbytné.

K rušení karanténních opatření od úterka přistupuje i provincie Nový Brunšvik, kde otevřou školky a pečovatelská střediska pro děti. Děti nebudou muset nosit roušky, ale budou rozděleny do menších skupin.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

NYT: Vědci nesouhlasili s aktualizovanými pokyny CDC k testování

18.09.2020 10:20 Aktualizované doporučení netestovat osoby bez příznaků covidu-19, které v srpnu na svých webových…

Pandemie může přinést "generaci karantény", varuje socioložka

18.09.2020 00:01 NÁZOR – Koronavirus zasáhl zdravotnictví a společnosti globálního jihu tvrději než zbytek světa,…

Výsledek voleb v USA podle Trumpa možná nebude nikdy jasný

17.09.2020 21:15 Americký prezident Donald Trump dnes vyhrotil své útoky na legitimitu nadcházejících prezidentských…

Trump čelí novému obvinění ze sexuálního obtěžování

17.09.2020 20:25 Bývalá modelka Amy Dorrisová obviňuje amerického prezidenta Donalda Trumpa, že ji před více než…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama