Pentagon uvolní úřadům pět milionů respirátorů a plicní ventilátory

Pentagon poskytne federálním zdravotnickým úřadům pět milionů respirátorů a 2000 plicních ventilátorů. Pomoc v boji proti pandemii nového koronaviru oznámil americký ministr obrany Mark Esper. Newyorský starosta Bill de Blasio naznačil, že největší město USA by do 48 hodin mohlo vyhlásit omezení pohybu pro svých více než osm milionů obyvatel.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto
doporučujeme

Esper novinářům v Pentagonu řekl, že speciální ventilátory jsou určené vojákům a armáda bude muset civilisty vyškolit v jejich používání. Dodal, že některé jsou na jedno použití. První milion těchto respirátorů má být k dispozici okamžitě, informuje ABC News.

Americké úřady si stěžovaly na nedostatek ventilátorů, které mají pomoci s léčbou infikovaných pacientů s těžkým průběhem nemoci COVID-19.

Esper rovněž požádal námořnictvo, aby připravilo nemocniční lodě. Pentagon má také s regionálními a místními politiky probrat možnost poskytnutí polních nemocnic.

Esper řekl, že poskytnutí polních jednotek má ulehčit místním nemocnicím, v jejichž blízkosti by měly být umístěny. Mohly by pojmout například osoby s běžnými zraněními, a uvolnit tak v nemocnicích místo pro infikované pacienty. Ministr zdůraznil, že nemocniční lodě a polní nemocnice nejsou vhodné pro péči o ty, kdo potřebují izolaci, protože jsou v nich prostory pro mnoho pacientů.

Rázná opatření proti rychlému šíření koronaviru zřejmě rychle zavede New York. Starosta Bill de Blasio naznačil, že brzy vyhlásí karanténu. "Myslím, že Newyorčané by se měli připravit na možnost vyhlášení zákazu vycházení," řekl de Blasio. Opatření by podle něj mohlo být oznámeno v příštích 48 hodinách.

Podobné opatření už vyhlásila radnice v San Francisku. Vyzvala obyvatele starší 65 let, aby nevycházeli bez ohledu na to, zda trpí nějakou chronickou nemocí. V New Yorku a dalších městech jsou už nyní zavřeny bary, restaurace a divadla. Jenom v New Yorku bylo dnes hlášeno dohromady přes 800 potvrzených případů nákazy koronavirem.

Guvernér státu Kansas v centrální části USA dnes nařídil uzavření veřejných škol v celém státě až do konce školního roku. Výuka však podle něj bude pokračovat jinými způsoby. Svůj první pozitivní případ nákazy koronavirem dnes jako poslední ze států USA oznámila Západní Virginie.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump: USA čekají nejtěžší týdny, mnoho lidí zemře

05.04.2020 00:08 Spojené státy čekají nejtěžší týdny, během nichž přijde mnoho lidí o život. Podle agentury Reuters…

V USA se nakazilo koronavirem přes 300.000 lidí

04.04.2020 23:38 Ve Spojených státech se potvrdila nákaza koronavirem již u více než 300.000 lidí. Na 8162 z nich…

New York zápolí s covid-19: Padl smutný rekord v počtu mrtvých a nakažených

04.04.2020 21:24 Aktualizováno Americký stát New York zaznamenal za poslední den 630 dalších úmrtí na nemoc covid-19 a přes 10.800…

USA chtějí urychlit propouštění vězňů kvůli covid-19, počet nakažených za…

04.04.2020 19:11 Americký ministr spravedlnosti William Barr nařídil federálním vězeňským úřadům, aby urychlily…

Související:

Právě se děje

Další zprávy