Podle Trumpa Čína nevypustila koronavirus úmyslně

Americký prezident Donald Trump si nemyslí, že Čína vypustila koronavirus do světa úmyslně. Trump to dnes prohlásil v rozhovoru s televizní stanicí Fox News.

Donald Trump
doporučujeme

Uvedl také, že on sám na protilátky proti současné nákaze zatím testován nebyl, nejspíš ale takový test brzy absolvuje, citovala z rozhovoru agentura Reuters. Trump doplnil, že někteří zaměstnanci Bílého domu budou v rámci opatření proti šíření viru nosit roušky. Již s tím podle něj začali.

Bílý dům ve čtvrtek oznámil, že u jednoho z Trumpových osobních asistentů byla potvrzena nákaza koronavirem. Nyní americký prezident na dotaz, zda si ti, kteří mu nosí jídlo, budou nově zakrývat obličeje, uvedl, že tito zaměstnanci Bílého domu již začali roušky nosit.

Prezident Trump v posledních dnech tvrdě útočil na Čínu, kde se virus loni potvrdil poprvé, s tvrzením, že tamní vláda nese za rozsah celosvětové pandemie zodpovědnost. Tvrdí také, že Peking klame ohledně svých údajů nově nakažených, jichž denně oznamuje v posledních týdnech jednotky až desítky.

Americký vůdce se rovněž vyjádřil i k údajnému pokusu o námořní invazi, jejímž cílem bylo svrhnout režim venezuelského prezident Nicoláse Madura. Zopakoval přitom, že americká vláda za touto akcí nestojí. "Nic o tom nevím. Domnívám se, že vláda s tím nemá absolutně nic společného. Musím zjistit, co se stalo," prohlásil Trump. "Jestliže bychom někdy něco udělali s Venezuelou, tak to nebude tímto způsobem," dodal.

Venezuelská státní televize v posledních dnech odvysílala doznání jednoho z Američanů, které před několika dny zajala venezuelská armáda při vylodění v zemi. Američan na videozáznamu tvrdí, že byl najat floridskou firmou, aby na objednávku venezuelské opozice dopravil do USA prezidenta Madura. List The Washington Post dnes zveřejnil smlouvu, kterou podle něj s floridskou firmou uzavřela část venezuelské opozice. Agentura Reuters k tomu uvedla, že pravost dokumentu se jí zatím nepodařilo ověřit.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump oznámí kandidátku do nejvyššího soudu v sobotu večer

23.09.2020 20:24 Americký prezident Donald Trump oznámí jméno své kandidátky do amerického nejvyššího soudu v sobotu…

Vdova po McCainovi podpoří Bidena, Trump ji přes twitter nevybíravě napadl

23.09.2020 16:16 Aktualizováno Cindy McCainová, vdova po dlouholetém senátorovi a republikánském uchazeči o Bílý dům z roku 2008…

Vakcína proti koronaviru se patrně bude testovat i v Brně

23.09.2020 13:01 Mezinárodní centrum klinického výzkumu Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně (FNUSA-ICRC) bude…

Podíl na vraždě studentů v Mexiku měli vojáci, budou zatčeni

23.09.2020 11:18 Mexické úřady se chystají vydat zatykače v případu únosu a pravděpodobné vraždy skupiny 43 studentů…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama