Střelba v USA: Nespokojený pacient vraždil na klinice

Úterní střelba na klinice v americkém státě Minnesota má první oběť na životě. Zraněním podlehl jeden z pěti postřelených, informovala v noci na dnešek agentura AP. Útočníkem byl podle úřadů 67letý bývalý pacient nespokojený ze zdravotní péčí, které se mu dostávalo.

Úterní střelba na americké klinice má první oběť na životě
doporučujeme

Muž spustil střelbu v úterý kolem 11:00 místního času (17:00 SEČ) na klinice Allina v Buffalu, asi 55 kilometrů severozápadně od Minneapolisu. Zranil pět lidí, z toho jednoho smrtelně. Pyrotechnici zkoumali také podezřelé výbušné zařízení, které zůstalo na místě činu, a další, které se našlo v motelu, v němž útočník pobýval.

Úřady střelce identifikovaly jako Gregoryho Paula Ulricha a označily jako nespokojeného bývalého pacienta, kterého dobře znaly. Muž byl zatčen a dán do vazby.

Všech pět postřelených obětí bylo převezeno do nemocnice, jejíž mluvčí podle AP v úterý v noci potvrdila úmrtí jedné z nich. Stav tří zraněných je stabilní, ale kritický. Čtvrtý raněný už byl z nemocnice propuštěn.

Ačkoli je podle policie příliš brzy hovořit o tom, že Ulrich cílil na konkrétního lékaře, soudní záznamy ukazují, že měl dříve zapovězen kontakt s mužem, jehož jméno se podle AP shoduje se jménem jednoho z lékařů kliniky.

Při prohledávání kliniky vyšetřovatelé našli podezřelé zařízení a budova byla evakuována. Není jasné, zda zařízení vybuchlo, ale z televizních záběrů je patrné, že některá okna zdravotního zařízení byla rozbita. Místní šerif Sean Deringer řekl, že podezřelá zařízení se našla také v místním motelu Super 8, v němž Ulrich přebýval. Také zde se vysypala nejméně dvě okna.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Při nepokojích proniklo do Kapitolu asi 800 výtržníků

25.02.2021 20:46 Dovnitř budovy amerického Kongresu se při nepokojích 6. ledna dostalo asi 800 příznivců tehdejšího…

Na celém světě zemřelo už více než 2,5 milionu nakažených

25.02.2021 19:00 Ve světě zemřelo už více 2,5 milionu lidí nakažených covidem-19. Vyplývá to z průběžně…

Koronavirus zpomaluje, na světě se nyní šíří méně

25.02.2021 14:29 l Times) - Od začátku letošního roku se počet nových případů nákazy koronavirem na světě podstatně…

Vakcína Johnson & Johnson je podle americké analýzy bezpečná a účinná

24.02.2021 17:05 Vakcína proti koronaviru od americké farmaceutické firmy Johnson & Johnson je podle amerických…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama