Co k Valentýnu? Dezinfekci. Koronavirus srazil prodejcům květin tržby

Prodejci květin v Hongkongu si stěžují, že jejich tržby ve srovnání s loňským rokem poklesly až o 50 procent. Svátek svatého Valentýna byl pro ně vždy příslibem velkých výdělků, nyní se to ale v souvislosti s šířením nebezpečného koronaviru změnilo. Naopak oblíbenými dárky mezi zamilovanými se na Valentýna staly roušky či dezinfekce, píše zpravodajka britského listu The Guardian z Hongkongu.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Růže, ilustrační fotografie
doporučujeme

Průzkum provedený seznamovací agenturou HK Romance, kterého se zúčastnilo 572 mužů a žen, ukázal, že obyvatelé Hongkongu si od svých protějšků nejvíce přejí roušky a dezinfekční gely na čištění rukou. Toto přání vyslovilo 30 procent dotazovaných žen, zatímco 18 procent respondentek uvedlo, že by chtělo květiny. 14 procent dotazovaných žen by pak na svátek zamilovaných rádo dostalo nějaký šperk či hodinky a devět procent letenky či pobyt v hotelu.

Pokud jde o muže, 32 procent jich v průzkumu uvedlo, že by chtěli dostat roušky či dezinfekci, 19 procent zmínilo, že nechce nic, a 11 procent by uvítalo nějaký elektronický dárek.

Roušky, dezinfekce, toaletní papír a rýže se staly v Hongkongu kvůli šíření koronaviru téměř nedostatkovým zbožím. Každé ráno se před obchody tvoří dlouhé fronty. Ochranné obleky i roušky chybí dokonce i v nemocnicích. Koronavirus, který se šíří z čínského města Wu-chan, si dosud vyžádal 1380 obětí v pevninské Číně, po jedné oběti hlásí Filipíny, Japonsko a právě Hongkong.

V pochmurné atmosféře posledních dní 31 procent mužů a 32 procent žen v průzkumu sdělilo, že letos na svatého Valentýna zůstanou doma, aby se vyhnuli nákaze. 27 procent respondentů pak uvedlo, že mají v plánu vyrazit na večeři. Koncerty a další kulturní akce v Hongkongu byly zrušeny, mnoho obchodů a restaurací zavírá dříve.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Dillí vypukly nepokoje kvůli zákonu o občanství, devět lidí zemřelo

25.02.2020 14:04 Aktualizováno Devět lidí přišlo v indickém hlavním městě Dillí o život při nepokojích mezi stoupenci a odpůrci…

Trump: Indie od USA nakoupí zbraně za tři miliardy dolarů

25.02.2020 12:14 Aktualizováno Indie nakoupí od USA obranné prostředky za tři miliardy dolarů (69,6 miliard korun). Po jednání s…

Zemřel nejstarší člověk na světě. Japonec Watanabe se dožil 112 let

25.02.2020 11:17 V Japonsku zemřel v neděli 112letý Čitecu Watanabe, kterého Guinnessova kniha rekordů teprve…

Kyrgyzský exprezident Atambajev je obžalován z nepokojů, byl zatčen za…

25.02.2020 10:48 Bývalý kyrgyzský prezident Almazbek Atambajev a skupina jeho stoupenců byli obžalováni z organizace…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama