Co k Valentýnu? Dezinfekci. Koronavirus srazil prodejcům květin tržby

Prodejci květin v Hongkongu si stěžují, že jejich tržby ve srovnání s loňským rokem poklesly až o 50 procent. Svátek svatého Valentýna byl pro ně vždy příslibem velkých výdělků, nyní se to ale v souvislosti s šířením nebezpečného koronaviru změnilo. Naopak oblíbenými dárky mezi zamilovanými se na Valentýna staly roušky či dezinfekce, píše zpravodajka britského listu The Guardian z Hongkongu.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Růže, ilustrační fotografie
doporučujeme

Průzkum provedený seznamovací agenturou HK Romance, kterého se zúčastnilo 572 mužů a žen, ukázal, že obyvatelé Hongkongu si od svých protějšků nejvíce přejí roušky a dezinfekční gely na čištění rukou. Toto přání vyslovilo 30 procent dotazovaných žen, zatímco 18 procent respondentek uvedlo, že by chtělo květiny. 14 procent dotazovaných žen by pak na svátek zamilovaných rádo dostalo nějaký šperk či hodinky a devět procent letenky či pobyt v hotelu.

Pokud jde o muže, 32 procent jich v průzkumu uvedlo, že by chtěli dostat roušky či dezinfekci, 19 procent zmínilo, že nechce nic, a 11 procent by uvítalo nějaký elektronický dárek.

Roušky, dezinfekce, toaletní papír a rýže se staly v Hongkongu kvůli šíření koronaviru téměř nedostatkovým zbožím. Každé ráno se před obchody tvoří dlouhé fronty. Ochranné obleky i roušky chybí dokonce i v nemocnicích. Koronavirus, který se šíří z čínského města Wu-chan, si dosud vyžádal 1380 obětí v pevninské Číně, po jedné oběti hlásí Filipíny, Japonsko a právě Hongkong.

V pochmurné atmosféře posledních dní 31 procent mužů a 32 procent žen v průzkumu sdělilo, že letos na svatého Valentýna zůstanou doma, aby se vyhnuli nákaze. 27 procent respondentů pak uvedlo, že mají v plánu vyrazit na večeři. Koncerty a další kulturní akce v Hongkongu byly zrušeny, mnoho obchodů a restaurací zavírá dříve.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čína hlásí dalších 150 obětí koronaviru, nakažených je přes 77 tisíc

24.02.2020 07:52 Obětí nového koronaviru se v pevninské Číně stalo již 2592 lidí, po dnešním oznámení dalších 150…

Jižní Korea má 161 nových případů nákazy koronavirem, obětí je už sedm

24.02.2020 07:38 Jižní Korea ohlásila 161 nových případů nákazy koronavirem. Celkový počet nakažených v této zemi…

Nákaza Covid-19 je v devíti evropských zemích, na 11 italských měst…

23.02.2020 21:31 Aktualizováno V pevninské Číně se začal nový typ koronaviru šířit začátkem loňského prosince, do Evropy se nemoc…

Trump hodlá osobně podepsat mírovou dohodu s Tálibánem

23.02.2020 17:40 Americký prezident Donald Trump osobně podepíše plánovanou mírovou dohodu mezi Spojenými státy a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama