Covid-19: Auckland bude dál v karanténě, Soul zavádí roušky, Bali se neotevře turistům

Novozélandská premiérka Jacinda Ardernová dnes oznámila, že v rámci prevence šíření koronaviru prodlouží uzávěru největšího novozélandského města Aucklandu do konce týdne. Ve veřejné dopravě po celé zemi zároveň začne platit povinné nošení roušek. Zakrývání nosu a úst na veřejnosti dnes oznámily úřady v jihokorejské metropoli Soulu.

Auckland
doporučujeme

Uzávěra Aucklandu byla vyhlášena 11. srpna a skončit měla ve středu. Město se na začátku měsíce stalo ohniskem nákazy po více než sto dnech bez lokálního přenosu infekce v zemi. Podle Ardernové je prodloužení o čtyři dny nezbytné pro celou zemi, aby bylo možné uvolnit nouzová opatření, informuje NZ Herald.

Po skončení uzávěry v neděli večer se ve více než milionovém městě, kde se zatím nákaza prokázala u 150 lidí, otevřou obchody, lidé se však nadále budou moci setkávat maximálně v rámci desetičlenných skupin.

Austrálie dnes oznámila nejnižší denní přírůstek nakažených za poslední dva měsíce. Tři nejhůře zasažené státy Viktorie, Nový Jižní Wales a Queensland za posledních 24 hodin dohromady oznámily 120 nových případů koronavirové infekce. Jenom Viktorie přitom na začátku měsíce registrovala denně i více než 700 případů.

Nejnižší denní bilanci nakažených za půldruhého měsíce dnes oznámilo také Tokio, které má 95 nových případů nákazy. Je to nejméně od 8. července, vyplývá z dat místní správy. Na začátku srpna v japonské metropoli přibývalo až 400 případů za den, píše Reuters.

Soul nově zavede roušky ve všech venkovních i vnitřních veřejných prostorách. Místní úřady už v květny nařídily zakrývání nosu a úst v hromadné dopravě a v taxících.

"Pokud to teď nezastavíme, nezbývá nám než vstoupit do třetí fáze koronavirových opatření," vyjádřil se o šíření nákazy jihokorejský prezident Mun Če-in. Podle vládního plánu by se v takovém případě uzavřely školy, podniky a obchody.

Jižní Korea dnes ohlásila 266 nových případů nákazy, o den dříve to bylo 397. Od propuknutí epidemie se ve východoasijské zemi nakazilo 17.665 lidí, z čehož 309 zemřelo.

zdroj: YouTube

Indonéský ostrov Bali odložil plánované otevření pro mezinárodní cestovatele. Návštěvníky ze zahraničí měly úřady v turisty nejoblíbenější destinaci v zemi přivítat už od 11. září, kvůli stoupajícím počtu případů je však uvolnění na hranicích odloženo na neurčito. Bali se pro Indonésany otevřelo 31. července a podle odhadů tamních úřadů ostrov denně navštíví 2300 až 2500 domácích turistů.

V Indonésii se od počátku šíření nákazy infikovalo přes 155.000 lidí a 6759 jich zemřelo. Jde o nejvyšší počet úmrtí v souvislosti s covidem-19 v jihovýchodní Asii.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zbourané mešity, sterilizované ženy. Čínský prezident páchá genocidu, zní…

01.10.2020 00:01 NÁZOR - Uplynulé tři roky vedl čínský komunistický režim kampaň "kulturní genocidy" v rozlehlém…

Pompeo v Římě kritizoval Čínu za zásahy do svobody vyznání

30.09.2020 20:56 Americký ministr zahraničí Mike Pompeo dnes během své návštěvy Itálie vyzval Vatikán, aby odsoudil…

Čína se chystá zahájit antimonopolní vyšetřování Googlu

30.09.2020 17:14 Čína se chystá zahájit antimonopolní vyšetřování americké internetové společnosti Google. Hodlá…

Obyvatelé Fukušimy by se měli po letech dočkat odškodnění, rozhodl soud

30.09.2020 17:10 Odvolací soud v japonském městě Sendai rozhodl, že vláda a energetická firma TEPCO mají vyplatit…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama