Indie se chystá na "cunami koronaviru". Bombaj zavírá obchody, omezuje se doprava

První rozsáhlejší opatření v boji proti šíření nového koronaviru zavádí druhý nejlidnatější stát světa Indie. Ve finanční metropoli Bombaji zůstanou až do konce března uzavřené kanceláře a obchody s výjimkou potravin a dalších nejnutnějších potřeb. Výrazně omezuje provoz indická hromadná doprava, kterou využívá většina z 1,3 miliardy Indů.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Indie, ilustrační foto
doporučujeme

Informovala o tom dnes agentura Reuters. Indický premiér Naréndra Módí vyzval všechny občany Indie, aby zůstali doma a zabránili tím šíření nového typu koronaviru. V severoindickém státě Paňdžáb byla s okamžitým účinkem pozastavena veškerá veřejná doprava.

V metropoli Dillí nebudou soupravy metra zastavovat na nejvíce přeplněných stanicích, vlaky budou jezdit méně často a bude prováděno náhodné měření teploty cestujících. V Bombaji by v příštích dnech mohl být zcela zastaven provoz metra a vlaků, jež jsou pro pohyb po městě klíčové.

Jižní Asie zatím není nemocí COVID-19 zasažena tolik jako jiné části světa. Počet případů nákazy novým koronavirem v Indii dnes přesáhl 200, čtyři lidé onemocnění vyvolanému tímto virem podlehli. Přibližně třetina evidovaných případů je ve státě Maháráštra s hlavním městem Bombaj. Zdravotničtí experti se ale obávají, že nakažených v zemi je mnohem více - i proto, že bylo zatím provedeno velmi málo testů.

Podle šéfa indického střediska pro dynamiku nemocí, ekonomiku a politiku Ramanana Lakšmínárájana se Indie musí připravit na "cunami případů koronaviru". Kdyby v Indii byly aplikovány stejné matematické modely jako ve Spojených státech a v Británii, pak by se země mohla v budoucnu potýkat se zhruba 300 miliony případů nákazy novým typem koronaviru, z nichž by čtyři až pět milionů bylo kritických, řekl Lakšmínárájan serveru BBC News.

Indie kvůli šíření nového typu koronaviru již dříve zakázala vstup lidem ze zemí Evropské unie, Evropského sdružení volného obchodu, kam spadá Island, Lichtenštejnsko, Norsko a Švýcarsko, a také z Turecka a Británie. Zrušeny byly také všechny plánované mezinárodní komerční lety.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pevninská Čína hlásí 45 nových případů nemoci COVID-19

29.03.2020 06:52 V pevninské Číně za sobotu přibylo 45 nových případů nákazy koronavirem, což je o devět méně než v…

KLDR odpálila dvě balistické rakety krátkého doletu

29.03.2020 05:45 Severní Korea v noci na dnešek SELČ odpálila dvě balistické rakety krátkého doletu, které dopadly…

V Sydney zhasla opera, globální Hodina Země začala

28.03.2020 17:13 Navzdory omezením kvůli koronaviru začala dnes na Novém Zélandu, na Fidži a v Austrálii již…

Čínský Wu-chan se po dlouhých měsících otevřel světu. Do města přijel vlak

28.03.2020 11:53 Čínské velkoměsto Wu-chan, kde se na konci loňského roku poprvé objevil nový typ koronaviru, se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama