Tchaj-wan tvrdě vymáhá opatření proti koronaviru, aerolinky dostaly pokutu za nakaženého pilota

Tchajwanské ministerstvo dopravy potrestalo pokutou milion tchajwanských dolarů (755.000 korun) leteckou společnost EVA Airways za podíl na opětovném zavlečení koronaviru na ostrov. Vláda aerolinky obvinila, že pilot, který za to je odpovědný a byl mezitím propuštěn, nedodržel nařízená preventivní opatření.

Letadla, ilustrační foto
doporučujeme

Tchaj-wan tento týden zaznamenal po 253denní pauze nový případ přenosu koronaviru. Dlouhé období bez nákazy je podle agentury Reuters výsledek přísného vymáhání opatření, jako je nošení roušek a karanténa všech, kdo na ostrov přicestují z ciziny.

Období bez koronaviru přerušila tento týden zpráva, že se od novozélandského pilota nakazila jeho místní přítelkyně. Úřady začaly prověřovat jejích 170 kontaktů, nařídily jim buď karanténu, nebo monitorování jejich stavu, dezinfikují se i obchody, které žena navštívila.

Pro příchozí na ostrov platí 14denní karanténa, pro piloty letadel jenom třídenní, pokud se u nich neprojeví symptomy. Novozélanďan je nyní hospitalizován a podle úřadů neohlásil všechny své kontakty a v kokpitu ani neměl roušku. Létal na trase do USA a za svou neopatrnost dostal pokutu 300.000 tchajwanských dolarů. Třiadvacetimilionový Tchaj-wan, který má od začátku epidemie potvrzeno 777 nakažených, kvůli novému případu omezil občanům některé aktivity a úřady lidem doporučily zůstat během svátků doma.

Tchajwanci na pilotův případ reagovali s nelibostí a ministerstvo dopravy obvinilo leteckou společnost z nedodržení preventivních opatření. Nařídilo proto milionovou pokutu, což je nejvyšší možný peněžitý trest, jaký může úřad použít. Společnost EVA Airways se už omluvila. Podobně jako většina dalších leteckých společností provozuje nyní kvůli epidemii omezený počet letů.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Týmu WHO, jenž chce v Číně hledat původ viru, skončila karanténa

28.01.2021 09:36 Mezinárodnímu týmu odborníků Světové zdravotnické organizace (WHO), kteří před 14 dny přijeli do…

Biden hovořil s japonským premiérem Sugou o Číně a KLDR

27.01.2021 20:13 Americký prezident Joe Biden dnes telefonicky jednal s japonským premiérem Jošihidem Sugou.…

Indonéská sopka Merapi se opět probudila, chrlí lávu

27.01.2021 07:58 Nejaktivnější indonéská sopka Merapi dnes vybuchla a do délky 1500 metrů po jejím svahu vytekla…

Lidé očkovaní proti covidu-19 se mohou najíst levněji, nabízí dubajské…

25.01.2021 13:28 Tři dubajské restaurace nabízejí menu se slevou lidem, kteří prokážou, že se nechali naočkovat…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama