V KLDR po záplavách panují obavy ze špatné sklizně, Kim Čong-un byl na inspekci

Severokorejské zemědělské oblasti zasáhly záplavy, což vyvolává obavy z nedostatku potravin, píše agentura Reuters. Podle severokorejské agentura KCNA vůdce Kim Čong-un nařídil, aby bylo stovkám postižených rodin poskytnuto útočiště a základní potřeby.

Kim Čong-un
doporučujeme

Vytrvalé deště na Korejském poloostrově v uplynulých dnech způsobily záplavy v Severní i Jižní Koreji. Obavy panují hlavně z následků v chudé KLDR. "Prioritou je rychle dodat potřeby na spaní, každodenní jídlo, léky a další potřebné věci lidem, které zasáhly záplavy," uvedl Kim při inspekci těžce zasažené provincie Hwanghe pukto na hranici s Jižní Korejí.

Několikadenní déšť zaplavil v KLDR přes 730 jednopodlažních domů a 179 zničil. Zaplavena byla také půda, kde se pěstuje rýže, což v době sklizně vyvolává obavy z nedostatku potravin, píše Reuters. O žádných obětech na životech ale úřady neinformovaly. Kim rovněž nařídil mobilizaci armády, která bude pracovat na poškozených silnicích a domech, a výstavbu asi na 800 obydlí v těžce zasažených oblastech, uvedla KCNA.

Severokorejský oficiální list Rodong sinmun citoval studii, podle níž již dvoudenní záplavy polí mohou poničit rýžová a kukuřičná pole. "Osud letošního zemědělství bude záležet na tom, jak ochráníme naši zemědělskou půdu a plodiny před záplavami," uvedl list.

Jižní Korea ve čtvrtek darovala Světovému potravinovému programu (WFP) deset milionů dolarů (222,6 milionu Kč) za jeho snahy pomoci severokorejským ženám a dětem. Části Jižní Koreje se potýkají s deštěm již 40 dní v kuse, což je podle Reuters nejdelší monzun od roku 2013. Očekává se, že deštivé počasí bude na Korejském poloostrově pokračovat.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Indie poskytne své kapacity na výrobu vakcín celému lidstvu

26.09.2020 20:39 Aktualizováno Kapacity na výrobu vakcín v Indii budou v boji proti pandemii covidu-19 využity k pomoci celému…

Při požáru v budově Huawei na jihu Číny zemřeli tři lidé

25.09.2020 20:48 Tři mrtví byli dnes nalezeni po požáru ve velkoměstě Tung-kuan na jihu Číny. Oheň vypukl v zařízení…

Nezvěstný čínský aktivista se po sedmi měsících zřejmě našel, je pod…

25.09.2020 12:29 Po sedmi měsících byl zřejmě nalezen čínský právník a aktivista Čchen Čchiou-š'. Nezvěstný byl od…

Fridays For Future: Po celém světě se manifestuje za ochranu klimatu,…

25.09.2020 12:18 Tisíce studentů v Austrálii a v řadě asijských zemí se dnes zúčastnily manifestací za ochranu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama