Do centra Bagdádu dopadly rakety. Jeden mrtvý, čtyři lidé utrpěli zranění

Centrum irácké metropole Bagdádu zasáhly čtyři rakety a další tři dopadly do jiných částí města, kde zabily dítě a čtyři další lidi zranily. S odvoláním na sdělení irácké armády o tom informovala agentura Reuters. Útok, který cílil na americké velvyslanectví, podle agentury AP signalizuje konec neoficiálního příměří vyhlášeného milicemi podporovanými Íránem.

Ilustrační foto
doporučujeme

Podle agentur zasáhly čtyři rakety ostře střeženou "zelenou zónu", kde sídlí irácká vláda i mnohá velvyslanectví. Na ambasádě Spojených států se podle svědků rozezněly výstražné sirény a byl aktivován zdejší systém protiraketové ochrany.

Podle AP dříve uvedla, že incident si vyžádal dva zraněné příslušníky iráckých bezpečnostních sil. K útoku se dosud nikdo nepřihlásil.

Časté útoky na "zelenou zónu" v poslední době vedly Washington k hrozbě zavření svého diplomatického zastoupení a před americkými prezidentskými volbami způsobily krizi ve vztazích mezi Irákem a Spojenými státy.

V polovině října Íránem podporované milice oznámily, že zastaví útoky proti americkým cílům v Iráku za předpokladu, že koalice vedená Američany stáhne ze země své vojáky. Pentagon dnes ohlásil stažení 500 ze současných 3000 amerických vojáků v Iráku.

Témata: Irák | EuroZprávy.cz
Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

OSN: Na záchranu Jemenu před hladomorem dochází čas

03.12.2020 19:16 Na záchranu válkou zmítaného Jemenu před hladomorem dochází čas a milionům Jemenců v nadcházejícím…

V Jeruzalémě vznikne úřadovna pro jednoho českého diplomata

02.12.2020 20:40 Aktualizováno V izraelském Jeruzalémě vznikne pobočka českého velvyslanectví v Tel Avivu. V hierarchii…

Izrael vrátil palestinské samosprávě zadržené miliardy šekelů

02.12.2020 14:16 Izrael uvolnil palestinské samosprávě přes miliardu dolarů (22 miliard korun) dosud zadržovaných…

Do Sýrie se z Náhorního Karabachu vrátilo 900 bojovníků, válčili za Turecko

02.12.2020 12:59 Do Sýrie se v několika vlnách vrátilo 900 protureckých syrských bojovníků, kteří se účastnili války…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama