Netanjahu podstoupil kolonoskopii. Měl narkózu, v úřadu premiéra ho zastoupil Ganc

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu se dnes podrobil vyšetření střeva. Při zákroku byl v anestezii a v úřadu ho zastoupil koaliční partner a ministr obrany Benny Ganc.

Benjamin Netanjahu
doporučujeme

Podle lékařské zprávy kolonoskopie odhalila polypy ve střevě, které lékaři odstranili. Jednasedmdesátiletý Netanjahu se už mohl vrátit ke svým aktivitám.

Lékařská zpráva uvádí, že se provedly i testy na cholesterol, krevní tlak a funkci jater a ledvin a že se prokázalo, že je premiér ve výborné kondici. Kvůli chronickým nosním infekcím je v péči otolaryngologa.

Podle serveru The Times of Israel Netanjahu v minulých letech pověřil převzetím svých povinností ministry ze své strany Likud, když odjel do ciziny nebo na lékařské vyšetření, jehož důvod ale nebyl nikdy oznámen.

Podle koaliční smlouvy má být Netanjahu v premiérském úřadu do listopadu příštího roku, kdy ho má vystřídat Ganc. Analytici ale upozorňují, že na to nemusí dojít. Pokud se totiž koalici nepodaří prosadit státní rozpočet, zůstane Netanjahu u moci. Je obviňován, že vyjednávání o rozpočtu používá jako nástroj k udržení se v úřadu. Po podpisu smlouvy o rotaci s Gancem v televizi prohlásil, že hodlá dohodu dodržet "bez jakýchkoli lstí".

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Jeruzalémě vznikne úřadovna pro jednoho českého diplomata

02.12.2020 20:40 Aktualizováno V izraelském Jeruzalémě vznikne pobočka českého velvyslanectví v Tel Avivu. V hierarchii…

Izrael vrátil palestinské samosprávě zadržené miliardy šekelů

02.12.2020 14:16 Izrael uvolnil palestinské samosprávě přes miliardu dolarů (22 miliard korun) dosud zadržovaných…

Do Sýrie se z Náhorního Karabachu vrátilo 900 bojovníků, válčili za Turecko

02.12.2020 12:59 Do Sýrie se v několika vlnách vrátilo 900 protureckých syrských bojovníků, kteří se účastnili války…

Jaderná dohoda dostává další trhliny. Írán chystá zákon o navýšení úrovně…

01.12.2020 14:54 Aktualizováno V íránském parlamentu dnes prošel v prvním čtením návrh zákona, který má zemi umožnit obohacovat…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama