V Kuvajtu se vzbouřili egyptští dělníci, kteří přišli o práci. Policie nasadila slzný plyn

Kuvajtští policisté dnes slzným plynem rozehnali egyptské dělníky, kteří se bouřili proti podmínkám, v nichž zůstávají v Kuvajtu. V době uzávěry spojené s epidemií koronaviru v zemi uvízli a podle agentury AP přišli o práci. Policisté použili slzný plyn proti lidem, kteří se dovolávali pomoci egyptského velvyslanectví. Podle kuvajtské agentury KUNA bylo několik Egypťanů zadrženo.

Kuvajt
doporučujeme

Na videích, která se objevila na sociálních sítích, bylo vidět, že se mnozí dělníci ozbrojili kusy nábytku. Nepokoje podle AP vypukly v areálu obehnaném plotem a ostnatým drátem.

Egyptský velvyslanec, jehož citovala KUNA, řekl, že Káhira připravuje repatriační lety a že letadla by měla být k dispozici koncem týdne. Velvyslanectví se také za neklid mezi dělníky omluvilo.

Z hlediska Kuvajtu jde o dělníky, kterým vypršela víza a měli se vrátit domů. Země je nehodlá pokutovat a chce, aby při repatriaci dostaly přednost ženy a děti.

Kuvajtský deník Al-Kabas napsal, že v zemi je 160.000 lidí, jimž už vypršela platnost víz, a že 28.000 z nich požádalo o repatriaci. Jsou ve 34 ubytovnách a patří k nim 6500 Egypťanů a zhruba stejný počet Indů a Bangladéšanů.

Kuvajt zaměstnává množství cizinců v nejrůznějších odvětvích od domácích prací po stavebnictví. Za současné epidemie mnozí přišli o práci, došly jim peníze a marně se pokoušejí dostat se domů.

V Kuvajtu se koronavirus potvrdil u téměř 5000 lidí a 38 osob tam zemřelo. V rámci arabských států Perského zálivu tak Kuvajt nepatří k nejpostiženějším, na celou tuto oblast připadá 67.600 případů nákazy a 380 mrtvých.

Témata: Kuvajt | EuroZprávy.cz
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Tel Avivu začali pořádat akce jen pro očkované

05.03.2021 22:01 Několik set Izraelců, kteří mají za sebou očkování proti covidu-19, se dnes zúčastnilo v Tel Avivu…

Izrael má 88 procent lidí 50 let očkovaných nebo vyléčených

03.03.2021 14:26 Osmaosmdesát procent Izraelců, kterým je 50 a více let, již bylo očkováno proti covidu-19 nebo…

Americké nálety v Sýrii: analytička vysvětlila, proč Biden nařídil útok

03.03.2021 00:01 NÁZOR - Spojené státy provedly 26. února nálet ve východní Sýrii, který v rámci odvety za nedávné…

Netanjahu je v zemi terčem kritiky kvůli rozdávání vakcín

02.03.2021 15:02 Izraelský generální prokurátor Avichaj Mandelblit varoval premiéra Benjamina Netanjahua, že nemůže…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama