V Kuvajtu se vzbouřili egyptští dělníci, kteří přišli o práci. Policie nasadila slzný plyn

Kuvajtští policisté dnes slzným plynem rozehnali egyptské dělníky, kteří se bouřili proti podmínkám, v nichž zůstávají v Kuvajtu. V době uzávěry spojené s epidemií koronaviru v zemi uvízli a podle agentury AP přišli o práci. Policisté použili slzný plyn proti lidem, kteří se dovolávali pomoci egyptského velvyslanectví. Podle kuvajtské agentury KUNA bylo několik Egypťanů zadrženo.

Kuvajt
doporučujeme

Na videích, která se objevila na sociálních sítích, bylo vidět, že se mnozí dělníci ozbrojili kusy nábytku. Nepokoje podle AP vypukly v areálu obehnaném plotem a ostnatým drátem.

Egyptský velvyslanec, jehož citovala KUNA, řekl, že Káhira připravuje repatriační lety a že letadla by měla být k dispozici koncem týdne. Velvyslanectví se také za neklid mezi dělníky omluvilo.

Z hlediska Kuvajtu jde o dělníky, kterým vypršela víza a měli se vrátit domů. Země je nehodlá pokutovat a chce, aby při repatriaci dostaly přednost ženy a děti.

Kuvajtský deník Al-Kabas napsal, že v zemi je 160.000 lidí, jimž už vypršela platnost víz, a že 28.000 z nich požádalo o repatriaci. Jsou ve 34 ubytovnách a patří k nim 6500 Egypťanů a zhruba stejný počet Indů a Bangladéšanů.

Kuvajt zaměstnává množství cizinců v nejrůznějších odvětvích od domácích prací po stavebnictví. Za současné epidemie mnozí přišli o práci, došly jim peníze a marně se pokoušejí dostat se domů.

V Kuvajtu se koronavirus potvrdil u téměř 5000 lidí a 38 osob tam zemřelo. V rámci arabských států Perského zálivu tak Kuvajt nepatří k nejpostiženějším, na celou tuto oblast připadá 67.600 případů nákazy a 380 mrtvých.

Témata: Kuvajt | EuroZprávy.cz
Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Saúdská Arábie odvrátila raketový útok jemenských povstalců, vyslali i…

13.07.2020 07:41 Vojenská koalice vedená Rijádem dnes oznámila, že zachytila a zlikvidovala čtyři balistické střely…

Papež František je velmi roztrpčen přeměnou chrámu Hagia Sofia na mešitu

12.07.2020 19:59 Aktualizováno Papež František dnes nepřímo vyjádřil velké roztrpčení nad přeměnou istanbulského chrámu Boží…

U Jemenu pluje opuštěný tanker. Hrozí ekologická katastrofa, varuje mluvčí…

12.07.2020 17:22 Aktualizováno Jemenští povstalci z řad Húsíů souhlasili s inspekcí expertního týmu OSN na opuštěném tankeru u…

Sestřelení ukrajinského boeingu: Klíčovou příčinou bylo špatné seřízení…

12.07.2020 13:34 Lidská chyba, konkrétně špatné seřízení vojenského radaru, je klíčovým prvkem příčiny dramatické…

Související:

Právě se děje

Další zprávy