Bývalý španělský král Juan Carlos byl po operaci propuštěn z nemocnice

Bývalý španělský král Juan Carlos byl dnes ráno propuštěn z madridské nemocnice, kde se před týdnem podrobil operaci srdce. Mluvčí kliniky řekla, že stav 81letého bývalého monarchy je klinicky stabilní, kardiologická vyšetření prokázala normální činnost srdce a pooperační jizvy se hojí dobře.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Král Juan Carlos I., královna Sofía a bývalý ministerský předseda José Luis Rodríguez Zapatero, autor: Cláudio Vaz
doporučujeme

Zákrok, při němž byly aplikovány tři bypassy, se konal 24. srpna. Při příjezdu do nemocnice minulý týden Juan Carlos novinářům řekl: "Uvidíme se, až budu vycházet ven." Dnes při odchodu žertoval: "Je to, jako by přes vás přejel kamion, ale teď, když ho odstranili... je to díky těm novým trubičkám výborné."

Z nemocničního lůžka mohl vstát už několik dní po zákroku a vzhledem k dobrému zotavování mohl být z jednotky intenzivní péče přeložen na normální pokoj. Kromě choti Sofie ho navštívili syn a král Felipe VI. s manželkou a královnou Letizií, princezna Leonor a také premiér Pedro Sánchez.

Pro Juana Carlose byla operace srdce již 17. chirurgickým zákrokem. V dubnu mu odstranili poranění pokožky na levé líci. Rok předtím dostal někdejší král protézu levého kolene. Od května 2010 do listopadu 2013 byl na operaci devětkrát, mimo jiné s levou kyčlí a meziobratlovou ploténkou.

Juan Carlos abdikoval před pěti lety a předal korunu synovi. Králem byl 39 let a z veřejného života se stáhl letos v květnu. Mezi Španěly je velice oblíbený a je považovaný za klíčovou postavu přechodu z diktatury k demokracii po smrti generála Franciska Franka v roce 1975.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Moře u Řecka vydalo 2000 let staré tajemství. Takový nález se nečekal

11.12.2019 07:46 U řeckého ostrova Kefalonia v Jónském moři badatelé objevili zhruba 2000 let starý vrak římské lodě…

Světová média píší o střelbě v Česku. Upozornila na selhání státu

10.12.2019 22:03 Aktualizováno O masové střelbě v ostravské nemocnici píší přední světová média.Televize CNN, BBC, ale i servery…

Muslimský radikál z Ukrajiny chtěl spáchat bombový útok v Polsku

10.12.2019 20:31 Příslušníci polské civilní kontrarozvědky (ABW) zadrželi Ukrajince, který údajně plánoval útok v…

USA uvalily sankce i na Slovensko, Kočnerovy firmy nesmí obchodovat

10.12.2019 18:42 Vláda Spojených států dnes oznámila, že uvalila ekonomické sankce na několik osob podezřelých z…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama