Dánská premiérka Frederiksenová opět odložila svatbu. Proč?

Dánská premiérka Mette Frederiksenová musela kvůli blížícímu se summitu Evropské unie odložit svatbu. Ve čtvrtek o tom informovala na svém facebookovém profilu. Sňatek s partnerem přitom na pozdější termín přesouvala už loni v létě, tehdy kvůli volbám. Šéfka dánské vlády ujišťuje, že její vyvolený je trpělivý.

Přidejte svůj názor

manželství
doporučujeme

Mette Frederiksenová a její partner, fotograf Bo Tengberg, si měli své "ano" říct 18. července. Ten den ale budou šéfové států a vlád zemí EU jednat v Bruselu o rozpočtu a budoucím unijním fondu obnovy ekonomik, na něž tvrdě dolehly následky pandemie covidu-19. Bude to jejich první osobní setkání po několika měsících, kdy kvůli koronaviru jednali pouze prostřednictvím videokonferencí.

Sociální demokratka Frederiksenová uvedla, že na schůzce, jejíž termín je známý teprve několik dnů, musí "hájit zájmy Dánska".

Britská BBC na svých internetových stránkách připomíná, že pro Dánsko, Švédsko, Nizozemsko a Rakousko je stimulační balík ve výši 750 miliard euro příliš velký, země mají výhrady k poměru mezi přímými platbami a půjčkami a chtějí znát podrobnosti ohledně splácení dluhu.

Dánský pár přitom musel své plány měnit už loni v létě. Tehdy jim svatbu překazily parlamentní volby, po nichž se Frederiksenová stala premiérkou severské země. "Tak moc se těším, až si vezmu tohoto úžasného muže. Ale nemůžeme to mít snadné," posteskla si Frederiksenová na facebooku.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Cesta do Chorvatska se komplikuje. Slovinsko vyřadilo Česko ze seznamu…

03.07.2020 11:29 Aktualizováno Slovinsko změnilo epidemiologické hodnocení Chorvatska, České republiky a Francie a vyjmulo je ze…

Francouzská vláda premiéra Édouarda Philippea podala demisi

03.07.2020 11:08 Francouzská vláda premiéra Édouarda Philippea podala dnes demisi. Prezident Emmanuel Macron už ve…

V Chorvatsku přibylo 81 nakažených, ve Slovinsku čtvrtina

03.07.2020 10:32 V Chorvatsku a ve Slovinsku se v posledních dnech zhoršila epidemiologická situace, pokud jde o…

Le Penová pod tlakem. Šéfka krajní pravice řeší neúspěchy i potíže ve…

03.07.2020 10:16 Šéfka francouzské krajní pravice Marine Le Penová se minulý víkend, kdy se uskutečnilo druhé kolo…

Související:

Právě se děje

Další zprávy