Do polské školy přišel kvůli koronaviru místo stovek dětí jediný žák

Jediný žák místo stovek dětí přišel dnes do vesnické školy na jihu Polska poté, co místní učitelku po návratu z Itálie poslali lékaři na vyšetření kvůli podezření na koronavirus. Školu i školku ve vsi Mazańcowice se starosta rozhodl zavřít, uvedla televize TVN 24. Kdy výuka zase začne, záleží na výsledku testů.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Školství, ilustrační foto
doporučujeme

"Do školy a školky chodí 700 dětí. Dnes přišlo jediné, školou povinné. Znamená to, že mé rozhodnutí (o zavření školy a školky) je správné," prohlásil starosta Janusz Pierzyna. Nicméně dorazili všichni pedagogové.

Učitelka se z Říma vrátila v neděli, v pondělí ještě učila a večer zašla do nemocnice, kde se ji rozhodli poslal na testy, zda se nenakazila koronavirem.

Podle starosty byla učitelka nachlazená již před víkendovou cestou do Říma, přesto se ale v pondělí vrátila do školy a těžko odhadovat, s kolika lidmi byla v kontaktu. "V úterý nepřišla do práce. Nesdělila vedení, že nebude, ani proč. Vedení se to dozvědělo až od učitelčiných kolegyň," dodal na objasněnou, proč škola ještě v úterý normálně fungovala.

Uzavření školy a školky má podle starosty vést k tomu, že zůstanou izolovány osoby, které přišly do styku s nachlazenou učitelkou. "Jde o bezpečí, a to i psychické. Jako rodič bych dítě do takové školy neposlal," prohlásil.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počet obětí covid-19 v Polsku roste. Premiér Morawiecki čeká vrchol…

06.04.2020 12:37 Množství případů nákazy koronavirem SARS-CoV-2 bude v Polsku vrcholit ze jeden nebo dva měsíce.…

Španělsko má nový plán. Chce najít přenašeče nemoci covid-19 bez příznaků

06.04.2020 11:42 Španělská vláda chce otestovat pracovníky v nezbytných odvětvích, aby našla přenašeče koronaviru,…

Odvolací soud s Mladičem odložen na neurčito. Kvůli pandemii covid-19

06.04.2020 11:09 Pandemie vyvolaná koronavirem SARS-CoV-2 způsobila mimo jiné i další odklad odvolacího řízení v…

Vražda Kuciaka: Na Slovensku pokračuje soud, Marčekovi hrozí doživotní…

06.04.2020 10:49 Aktualizováno Na Slovensku dnes pokračuje proces s jedním z obžalovaných v případu předloňských vražd novináře…

Související:

Právě se děje

Další zprávy