Ministr Havlíček je v karanténě, test měl negativní

Vicepremiér, ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO) je v karanténě kvůli člověku pozitivnímu na koronavirus, jenž se krátce vyskytoval na ministerstvu průmyslu.

Karel Havlíček
doporučujeme

Informaci serveru Blesk Zprávy ČTK Havlíček potvrdil a později sdělil, že test na onemocnění covid-19 měl negativní. Zůstane do konce týdne v domácí karanténě, v neděli podstoupí další test.

"V minulém týdnu se na ministerstvu průmyslu krátce mihla návštěva, která byla později trasována jako pozitivní. Vzhledem k tomu, že jsme se krátce, byť na distanc viděli, nastoupil jsem po dohodě s hygieniky do řádné karantény. Jsem v pořádku, ale nenechávám raději nic náhodě, do konce týdne budu úřadovat z domova. Dnes budou výsledky testů," napsal dnes ČTK v SMS zprávě Havlíček.

K večeru poté ČTK sdělil, že test byl negativní. "Zůstávám ale do konce týdne v domácí karanténě. Pracuji normálně, vše pouze online přes videokonference. Žádná jednání jsem nezrušil, pouze hromadné akce. V neděli jdu ještě na jeden test, pokud bude opět negativní, od pondělí jedu v běžném režimu," uvedl Havlíček.

Koronavirus se nedávno potvrdil v Poslanecké sněmovně, pozitivně byla testovaná bývalá ministryně obrany a pro místní rozvoj Karla Šlechtová (za ANO). Do středy je v karanténě podle informací z minulého týdne 13 poslanců. Vedení Sněmovny se rozhodlo zajistit dezinfekci jednacího sálu a dalších prostor. Také udělalo inventuru zásob roušek, respirátorů, gumových rukavic a dezinfekčních a hygienických prostředků, aby byla Sněmovna připravena zajistit svůj chod. Nejbližší řádná schůze dolní komory má začít 15. září.

Z politiků se v březnu nakazil koronavirem například senátor ODS Pavel Karpíšek, pozitivní test měl v dubnu též tehdejší plzeňský hejtman za ČSSD Josef Bernard, který nyní vede kandidátku hnutí Starostové a nezávislí (STAN) pro krajské volby, a v červnu také náměstek pražského primátora Petr Hlubuček (STAN).

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš nebude požadovat Hniličkův odchod z čela sportovní agentury

26.01.2021 18:14 Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) nebude požadovat odchod Milana Hniličky z čela Národní sportovní…

Hnilička se omluvil a složil poslanecký mandát, v čele NSA zatím zůstává

26.01.2021 16:21 Aktualizováno Předseda Národní sportovní agentury Milan Hnilička (ANO) složil kvůli porušení protiepidemických…

Husákovo odvolání je správné rozhodnutí, míní ministr Hamáček

26.01.2021 16:05 Aktualizováno Vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) považuje odvolání Vladislava Husáka z postu…

Sněmovna podpořila novelu proti nekalým prodejcům energií

26.01.2021 15:57 Spotřebitelé by se měli dočkat lepší ochrany na trhu s energiemi. Přinést ji má vládní novela…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama