Karel Gott byl velikánem pro Čechy i Slováky, míní ministryně

Zpěvák Karel Gott byl velikánem pro slovenský i český národ a navždy takovým zůstane. Novinářům to dnes řekla slovenská ministryně kultury Ľubica Laššáková, která zápisem do kondolenční knihy na českém velvyslanectví v Bratislavě vyjádřila soustrast nad Gottovým úmrtím.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Karel Gott
doporučujeme

Karel Gott zemřel v úterý ve věku 80 let. "Kultura nezná hranic. Co se týče vzpomínky na Maestra, platí to dvojnásobně. Moje generace vyrůstala na jeho písních pro děti. Doprovázel nás středním věkem. I když fyzické tělo odešlo, jeho duše zůstane v jeho písních a v nádherném hlase," uvedla Laššáková. Ministryně řekla, že se plánuje zúčastnit posledního rozloučení s Gottem a účast na této smuteční akci považuje za velkou čest.

Kondolenční kniha v budově české ambasády v centru slovenské metropole bude pro veřejnost k dispozici v pátek i v pondělí, a to vždy po několik hodin dopoledne i odpoledne.

"V momentě, kdy bude tato kniha uzavřena, její obsah se zabalí a předá se rodině. Toto je věc, kterou dostává rodina jako vyjádření soustrasti," vysvětlil novinářům český velvyslanec na Slovensku Tomáš Tuhý.

Už ve středu u vchodu do budovy velvyslanectví lidé na počest Gotta zapalovali svíčky a pokládali květiny. Gott za své dlouhé zpěvácké kariéry často vystupoval i na Slovensku, kde v roce 1966 vyhrál první ročník Bratislavské lyry s písní Mám rozprávkový dom, kterou zpíval slovensky.

Soustrast nad úmrtním Gotta vyjádřili také další vrcholní politici Slovenska. O úmrtí zpěváka obsáhle informovala slovenská média, která Gotta označila například za československého popového krále.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Aféra Gorila opět straší Slovensko, unikla skandální nahrávka o korupci

14.10.2019 12:19 Bývalý slovenský generální prokurátor Dobroslav Trnka se spolu s dalšími dvěma osobami pokusil…

Polská vládnoucí strana PiS převálcovala konkurenci, v sejmu budou i…

14.10.2019 12:00 Aktualizováno Po sečtení asi 91 procent hlasů odevzdaných v nedělních parlamentních volbách v Polsku má vládnoucí…

Španělský soud přísně potrestal katalánské politiky. Barbarství, soptí…

14.10.2019 11:54 Aktualizováno Španělský nejvyšší soud dnes vynesl vysoké tresty vězení pro katalánské politiky za neústavní…

Razie po teroru v Paříži: Policie zatkla pět lidí včetně kontroverzního…

14.10.2019 10:47 Policie dnes u Paříže zadržela pět lidí z okolí pachatele útoku nožem na policejní prefektuře ve…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama