Karel Gott byl velikánem pro Čechy i Slováky, míní ministryně

Zpěvák Karel Gott byl velikánem pro slovenský i český národ a navždy takovým zůstane. Novinářům to dnes řekla slovenská ministryně kultury Ľubica Laššáková, která zápisem do kondolenční knihy na českém velvyslanectví v Bratislavě vyjádřila soustrast nad Gottovým úmrtím.

Karel Gott
doporučujeme

Karel Gott zemřel v úterý ve věku 80 let. "Kultura nezná hranic. Co se týče vzpomínky na Maestra, platí to dvojnásobně. Moje generace vyrůstala na jeho písních pro děti. Doprovázel nás středním věkem. I když fyzické tělo odešlo, jeho duše zůstane v jeho písních a v nádherném hlase," uvedla Laššáková. Ministryně řekla, že se plánuje zúčastnit posledního rozloučení s Gottem a účast na této smuteční akci považuje za velkou čest.

Kondolenční kniha v budově české ambasády v centru slovenské metropole bude pro veřejnost k dispozici v pátek i v pondělí, a to vždy po několik hodin dopoledne i odpoledne.

"V momentě, kdy bude tato kniha uzavřena, její obsah se zabalí a předá se rodině. Toto je věc, kterou dostává rodina jako vyjádření soustrasti," vysvětlil novinářům český velvyslanec na Slovensku Tomáš Tuhý.

Už ve středu u vchodu do budovy velvyslanectví lidé na počest Gotta zapalovali svíčky a pokládali květiny. Gott za své dlouhé zpěvácké kariéry často vystupoval i na Slovensku, kde v roce 1966 vyhrál první ročník Bratislavské lyry s písní Mám rozprávkový dom, kterou zpíval slovensky.

Soustrast nad úmrtním Gotta vyjádřili také další vrcholní politici Slovenska. O úmrtí zpěváka obsáhle informovala slovenská média, která Gotta označila například za československého popového krále.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Litva chce omezit kouření na balkonech obytných budov

01.10.2020 22:01 Obyvatelé obytných budov v Litvě podle nového zákona nebudou moci kouřit na balkoně, pokud to bude…

O krok blíž k vakcíně proti covidu: Schvalovací proces v EU vstoupil do…

01.10.2020 17:23 Schvalovací proces pro jednu z vyvíjených vakcín proti covidu-19 vstoupil do další fáze poté, co…

Začal summit EU. Politici řeší Bělorusko a krizi ve východním Středomoří

01.10.2020 17:03 Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie dnes odpoledne v Bruselu zahájili vrcholnou schůzku, na…

Prohlášení tří prezidentů: Trump, Putin a Macron žádají klid zbraní u…

01.10.2020 17:02 Aktualizováno Prezidenti Spojených států, Ruska a Francie požadují okamžité přerušení bojů mezi arménskými a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama